Polacy rozgromili Bułgarów w Krośnie
Utworzono: 2014-07-27 22:45:25 - Autor: Patryk Polek

W towarzyskim spotkaniu rozegranym w Krośnie, reprezentacja Polski juniorów nie dała szans swoim rówieśnikom z Bułgarii, wygrywając gładko wszystkie pięć setów. Jutro oba zespoły spotkają się w Jaśle.

Skuteczny blok Kamila Droszyńskiego, dobre zagrywki Artura Szalpuka oraz as serwisowy Aleksandra Śliwki dały Polakom trzypunktową przewagę na początku pierwszej partii 6:3. Zaraz po przerwie technicznej w polu serwisowym stanął Bartłomiej Mordyl. On również zafundował przeciwnikom zagrywkę, z którą sobie nie poradzili 10:4. Biało-czerwoni spisywali się bardzo dobrze. Na drugiej przerwie technicznej podopieczni trenera Jacka Nawrockiego prowadzili 16:8. Nasi zawodnicy dyktowali warunki do końca seta. Wygrali 25:17.

Po zmianie stron biało-czerwoni kontynuowali dobrą grę. Byli lepsi od rywali w każdym elemencie. Na pierwszej przepisowej pauzie było 8:5. Mocne zagrywki Jakuba Kochanowskiego zmusiły trenera Bułgarii Nikołaja Jeliażkowa do skorzystania z czasu. Bułgarzy nie byli w stanie zatrzymać świetnie grającego polskiego zespołu. Co prawda pod koniec seta serię doskonałych zagrywek w naszą stronę posłał Krasimir Georgiew. Jednak cztery punkty zdobyte w tym ustawieniu nie zaważyły na wyniku w tej odsłonie 25:19.

Trzeciego seta asem serwisowym rozpoczął Tomasz Fornal, który w końcówce poprzedniej partii zmienił Artura Szalpuka. Polacy po dwóch łatwo wygranych setach stracili koncentrację, co szybko wykorzystali Bułgarzy i na pierwszej przerwie technicznej biało-czerwoni przegrywali 4:8. Od tego momentu nasi zawodnicy zaczęli odrabiać straty, a do remisu doprowadził Olek Śliwka. Przez chwilę na boisku toczyła się wyrównana walka, jednak później to Polacy przejęli inicjatywę. Partię zakończył kapitan reprezentacji Polski - Aleksander Śliwka.

Mecz nie zakończył się na trzech setach ponieważ już przed spotkaniem trenerzy umówili się na rozegranie pięciu partii. Mimo tego, że trener rotował składem, a z wyjściowej szóstki w polskim składzie pozostali jedynie środkowi, to na boisku cały czas dominowali biało-czerwoni, którzy szybko wypracowali sobie sporą zaliczkę 8:4. Podopieczni trenera Jacka Nawrockiego do końca seta spisywali się znacznie lepiej od przeciwników, a odsłonę zakończył asem serwisowym Jakub Kochanowski 25:17.

W piątym secie także dominowali Polacy. Na siatce dobrze spisywał się Bartłomiej Mordyl, a mecz zakończył Tomasz Fornal.

Polska – Bułgaria 5:0 (25:17, 25:19, 25:19, 25:17, 15:10)

Polska: Gryc, Śliwka, Szalpuk, Droszyński, Kochanowski, Mordyl, Masłowski (libero) oraz T. Fornal, Piechocki (libero), Komenda, Halaba, Lipiński i Zwiech

Bułgaria: Czernokożew, Iwanow, Petkow, Meczkarow, Łapkow, Dramow (libero) oraz J. Georgiew, Buczkow, K. Georgiew, Z. Georgiew, Cwietanow