Utworzono: 2014-05-18 22:20:42

Pierwszy dzień półfinałów MP Juniorek

Dzisiaj na sali V LO w Rzeszowie rozpoczęły się pófinały Mistrzostw Polski Juniorek. Pierwszy mecz rozegrały ze sobą drużyny DEVELOPRES MKS V LO RZESZOW i PTPS PIŁA. Od początku pierwszego seta rzeszowianki prowadziły skuteczną grę, co przyniosło im zwycięstwo w tym secie 25:19. W kolejnym secie dobre i skuteczne akcje wyprowadzał zespół z Piły.

Dzisiaj na sali V LO w Rzeszowie rozpoczęły się pófinały Mistrzostw Polski Juniorek.

Walka w drugim secie toczyła się punkt za punkt, jednak dwie ostatnie akcje należały do zespołu PTPS Piła, który wygrał drugiego seta 25:23. W trzecim secie przewagę od samego początku uzyskał zespół rywalek. Rzeszowianki musiały gonić swoje przeciwniczki, które wyprowadzały skuteczne ataki, bloki oraz zdobywały punkty asami serwisowymi. Również i ten set wygrał zespół z Piły, prowadząc w całym meczu już 2:1. Po krótkiej przerwie zawodniczki powróciły na boisko aby rozegrać seta czwartego. Kibice nie przestawali dopingować Rzeszowianek, które wyszły bardzo skoncentrowane. Mimo, że gra naszego zespołu była skuteczna i od początku seta utrzymywało się 2-3 punktowe prowadzenie, to jednak przewaga zmalała i również tego seta nie udało się wygrać Developresowi. Tym samym zespół z Piły zanotował na swoim koncie zwycięstwo w całym meczu 3:1
Developres MKS V LO Rzeszów - PTPS Piła 1:3 (25:19, 23:25, 16:25, 21:25)

DEVELOPRES MKS V LO RZESZOW: Kazała(K), Kawa, Cichoń, Kordas, Krauz, Barszcz, Kowal, Mich, Hadera, Korzeń(L).
PTPS PIŁA: Grzelczak, Janowicz, Groblewska, Nowicka, Tomczyk, Zaczkowska, Lewandowska, Stencel, Zając, Konieczna(K), Błoch(L), Barabasz(L).

Drugi mecz rozegrały ze sobą drużyny AZS UMCS TPS LUBLIN I ENERGA GEDANIA GDAŃSK.
Od początku spotkania oba zespoły toczyły równą walkę o każda piłkę. Set pierwszy rozgrywany był na przewagi i należał do drużyny z Gdańska. Drugi set to wyrównana gra punkt za punkt. Obie drużyny wyprowadzały skuteczne akcje, dobrze zagrywały oraz broniły piłki. Również ten set wygrał zespól z Gdańska stanem 25:22. W secie trzecim zespół z Gdańska uzyskał kilku punktową przewagę której nie udało się przełamać zespołowi z Lublina. Drużyna Energa Gadania nie dała rywalkom w tym secie większych szans na wygraną. Set zakończył się wynikiem 25:16, a cały mecz 3:0 dla drużyny z Gdańska.
Energa Gedania Gdańsk - AZS UMCS TPS Lublin 3:0 (26:24, 25:22, 25:16)
AZS UMCS TPS LUBLIN: Gieroba, Bożym, Kołodziejczyk(K), Jarosińska, Górzyńska, Piech, Olejnik, Drabko, Lipska, Tymosiewicz, Bogusz(L).
ENERGA GEDANIA GDAŃSK: Krasula, Grzmocińska, Kulawy, Bronisz, Damaske, Urbanowicz, Piotrowska, Kaczyńska, Mras, Tucholska(K), Majkowska, Nowak(L).