ORLEN Liga: Rzeszowianki urwały seta Chemikowi
Utworzono: 2014-10-04 01:07:24 - Autor: Patryk Polek

Nie było niespodzianki w spotkaniu inaugurującym rozgrywki ORLEN Ligi w sezonie 2014/2015. Developres SkyRes Rzeszów uległ na własnym boisku mistrzyniom Polski, Chemikowi Police, w czterech setach.

Pierwsza partia rozpoczęła się udanie dla Developresu, który wyszedł na prowadzenie 5:3. Później to jednak przyjezdne doszły do głosu i ostatecznie wygrały pierwszą odsłonę 25:16. Od drugiej przerwy technicznej drugiego seta rzeszowianki zaczęły sobie poczynać coraz śmielej. W końcówce tablica wskazywała nawet wynik 21:19, lecz ponownie bardziej doświadczone policzanki zdołały rozstrzygnąć tę część spotkania na swoją korzyść.

Porażka w drugiej odsłonie nie złamała rzeszowskich siatkarek. Od początku mozolnie powiększały one przewagę. Skuteczna zagrywka oraz ataki, szczególnie Pauli Szeremety, pozwoliły odskoczyć na cztery punkty (17:13). Za chwilę skutecznym blokiem na Glince popisała się Dominika Nowakowska i było 20:15 dla Developresu. Drużyna Giuseppe Cuccariniego zdołała zmniejszyć straty. Mistrzynie Polski skorzystały z dwóch z rzędu błędów gospodyń i wydawało się, że i tę partię rozstrzygną w końcówce na swoją korzyść. Nie udało się, a duża w tym zasługa Magdaleny Olszówki, której ataki w końcówce pozwoliły najpierw zdobyć piłkę setową, a następnie przypieczętować wygraną do 23.

To jednak wszystko na co stać było rzeszowski zespół w piątkowym spotkaniu. Czwartą odsłonę "developresanki" będą chciały jak najszybciej zapomnieć. Problemy z zagrywką potęgowały kłopoty w ataku, co szybko wykorzystał zespół z Polic, który stopniowo budował przewagę. Ostatecznie czwarta partia zakończyła się wysokim zwycięstwem do 10, a autorką ostatniego punktu była Agnieszka Bednarek-Kasza, wybrana MVP spotkania.

Developres SkyRes Rzeszów - KPS Chemik Police 1:3
(16:25, 24:26, 25:23, 10:25)

Developres: Filipowicz (3 pkt.), Hawryła (3), Śliwińska (12), Szeremeta (11), Warzocha (6), Olszówka (11), Borek (libero) oraz Nowakowska (5), Budzoń, Głaz, Jagodzińska i Mucha (2)
Chemik: Rabka (2 pkt.), Bednarek-Kasza (14), Glinka-Mogentale (11), Kowalińska (7), Mróz (13), Werblińska (14), Zenik (libero) oraz Malagurski (6), Bąk, Bjelica i Jagieło