Orlen Liga: Pierwsze zwycięstwo rzeszowianek stało się faktem
Utworzono: 2014-10-24 01:25:26 - Autor: Patryk Polek

Developres SkyRes Rzeszów w 4. kolejce Orlen Ligi pokonał na własnym boisku Legionovię Legionowo 3:0. Cały mecz miał wyrównany przebieg, lecz to rzeszowianki były zespołem lepszym i zasłużenie zwyciężyły.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia miejscowych i o czas przy stanie 4:0 dla Developresu musiał poprosić Maciej Kosmol. Gospodynie powiększyły jeszcze przewagę - na pierwszej przerwie technicznej tablica wskazywała wynik 8:3. Podopieczne Marcina Wojtowicza kontrolowały przebieg seta, ale od stanu 20:14 nagle zrobił się remis 20:20, co zapowiadało zaciętą końcówkę. Gospodynie zdobyły trzy punkty z rzędu i chwilę potem Magdalena Olszówka zakończyła premierową odsłonę meczu.

Początek kolejnej części gry lepiej układał się dla legionowianek, które objęły prowadzenie 3:0 i 7:4. W środkowej fazie seta beniaminek Orlen Ligi wyrównał jednak straty i sam wysunął się na czoło, wygrywając w pewnym momencie 15:11. Developres pozwolił zbliżyć się przeciwniczkom na dwa oczka (20:18), ale później kontrolował grę. Znakomicie spisywała się atakująca, Magda Jagodzińska, która postawiła kropkę nad "i" w tym secie i po jej udanym ataku miejscowe mogłe cieszyć się z prowadzenia 2:0 w meczu.

Trzecia i ostatnia partia była najbardziej wyrównana. Praktycznie do drugiej przerwy technicznej żadna drużyna nie była w stanie odskoczyć na większy dystans punktowy. Po udanym ataku Aleksandry Wójcik było już 15:12 dla gości, lecz błąd Moniki Bociek doprowadził do wyrównania - 15:15. W końcówce podopieczne trenera Kosmola miały dwa punkty nadwyżki (20:18), lecz chwilę potem na tablicy widniał już wynik 23:21 dla zawodniczek z Podkarpacia. Dzieło dokończyła Magda Jagodzińska, której świetna gra w końcówce, wraz z Magdaleną Olszówką, sprawiła, że gospodynie triumfowały w trzecim secie 25:22, a w całym meczu 3:0 i mogły cieszyć się z pierwszego, historycznego zwycięstwa w Orlen Lidze, dopisując do tabeli cenny komplet punktów.

KS Developres SkyRes Rzeszów - SK bank Legionovia Legionowo 3:0
(25:23, 25:21, 25:22)

Składy zespołów:
Developres: K. Filipowicz (5), Olszówka (13), Warzocha (6), Jagodzińska (20), Śliwińska (2), Nowakowska, Borek (libero) oraz Budziń, Szeremeta i Mucha (7)
Legionovia: Paszek (15), Studzienna (2), Piątek (3), Wójcik (10), Thibeault (6), Bechis (1), Pietraszkiewicz (libero) oraz Gajewska, Bociek (4), Chojnacka i Alagierska (2)