Orlen Liga: Developres ponownie gorszy od Impelu
Utworzono: 2015-01-06 21:41:38 - Autor: Patryk Polek

Tylko trzy sety trwał pojedynek Developresu Rzeszów z Impelem Wrocław. Rzeszowianki postawiły się rywalkom szczególnie w drugiej partii meczu, jednak nie potrafiły rozstrzygnąć końcówki na swoją korzyść i ostatecznie uległy wicemistrzyniom Polski 0:3.

- Impel zagrał dobry mecz. Był zespołem lepszym. Trochę cieniem na to wszystko rzuca się nasza sytuacja kadrowa. Również musimy przeorganizować naszą grę, co staramy się robić od dwóch tygodni, w związku z kontuzjami Katarzyny Warzochy i Magdy Jagodzińskiej, które czekają na operację. Do tego teraz doszła kontuzja Emilii Muchy. Bardzo ciężko nam rywalizować z takimi dobrymi drużynami, mając do dyspozycji tak naprawdę jedną zmianę - wyjaśniał szkoleniowiec Developresu, Marcin Wojtowicz, który  żałował końcówki drugiej partii. - W meczu z Impelem mogliśmy się pokusić o wygranie seta. Może by to trochę odwróciło losy spotkania. Dziewczyny walczyły, ale niestety w kolejnym meczu nie zdobyliśmy punktów - zakończył Marcin Wojtowicz.

- Nasza gra trochę siadła w trzecim secie, co może było spowodowane końcówką drugiej, przegranej na przewagi partii. Nowy rok chciałyśmy zacząć optymistycznie, choćby od urwania Impelowi seta czy punktu. Niestety to się nie udało - mówiła po meczu Karolina Filipowicz, kapitan Developresu.

Developres Rzeszów - Impel Wrocław 0:3
(20:25, 26:28, 17:25)

Składy zespołów:
Developres: Olszówka (11), Nowakowska (3), Hawryła (2), Szeremeta (16), Mucha (1), Filipowicz (1), Borek (libero) oraz Śliwińska (14), Budzoń i Głaz (1)
Impel: Mroczkowska (9), Ptak (13), Kąkolewska (8), Cutura (9), Gryka (1), Kaczor (10), Topic (libero) oraz Kwiatkowska i Hagglund (2)