Orlen Liga: Developres nie ugrał seta w Dąbrowie Górniczej
Utworzono: 2014-11-18 01:44:05 - Autor: Patryk Polek

Zawodniczki Developresu Rzeszów odniosły kolejną porażkę w Orlen Lidze. Podopieczne Marcina Wojtowicza tym razem przegrały na wyjeździe z MKS-em Banimex Dąbrowa Górnicza w trzech setach.

Miejscowe nie miały problemów, by odprawić z kwitkiem naszą drużynę po trzech setach. Patrząc w statystyki już na pierwszy rzut oka widac jednak przyczyny porażki. 32 procent skuteczności w ataku i aż 28 błędów własnych to główny powód przegranej w Dąbrowie Górniczej. - Popełniłyśmy zdecydowanie za dużo błędów. Po raz kolejny zresztą tak się dzieje. Nie wiem z czego może to wynika. Może z braku doświadczenia na tym poziomie. Dyspozycja dnia też jest tutaj ważna. Musimy dalej ciężko nad tym elementem pracować i starać się eliminować błędy - mówiła po meczu Ewa Śliwińska, przyjmująca Developresu, który po siedmiu kolejkach ma na swoim koncie 4 punkty i plasuje się na przedostatnim, 11 miejscu w tabeli.

Okazję do poprawy wyniku siatkarki z Rzeszowa będa miały już w poniedziałek, 24 listopada. Na Podpromie zawita beniaminek Orlen Ligi, KSZO Ostrowiec Św. Początek spotkania o godzinie 18:00.

MKS Dąbrowa Górnicza - Developres Rzeszów 3:0
(25:21, 25:16, 25:21)

MKS: Dziękiewicz (3), Mascuso (10), Zakreuskaja (16), Cemberci (4), Kaliszuk (9), Sobolska (6), Strasz (libero) oraz Urban (libero), Piekarczyk i Łukaszewska (1)
Developres: Olszówka (17), Nowakowska (4), Hawryła (3), Śliwińska (4), Szeremeta (11), Filipowicz K. (2), Filipowicz P. (libero) oraz Borek (libero), Budzoń (1) i Jagodzińska (3)