Orlen Liga: Atom Trefl Sopot za mocny dla Developresu
Utworzono: 2014-10-30 14:10:07 - Autor: Patryk Polek

Trzy sety trwał środowy pojedynek Atomu Trefl Sopot z Developresem Rzeszów. Podopieczne Marcina Wojtowicza walczyły, ale nie dały rady ugrać żadnego seta w spotkaniu z ekipą z Trójmiasta.

Pierwsza partia spotkania zaczęła się po myśli rzeszowianek, które dzięki dobrej grze prowadziły 8:3 i 16:11 na przerwach technicznych. Kiedy na placu gry pojawiła się Klaudia Kaczorowska, jej trudne zagrywki sprawiły, że sopocianki odrobiły straty i na tablicy widniał wynik 18:19. Końcówka była bardzo zacięta, "developresanki" walczyły do ostatniej piłki, ale nie udało się im przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W rezultacie to Atom wygrał pierwszą odsłonę 25:23, a autorką ostatniego punktu była Zuzanna Efimienko.

Początek drugiej odsłony to popis Izabeli Bełcik, która trzykrotnie ustrzeliła zagrywką Emilię Muchę. Później to jednak podkarpackie zawodniczki doszły do głosu i prowadziły na pierwszej przerwie technicznej jednym oczkiem. Nadwyżka utrzymała się jeszcze do drugiej przerwy, lecz potem to gospodynie przejęły inicjatywę. W bloku szalała Maja Tokarska (20:17), a świetne seriwsy Anny Kaczmar pozwoliły gospodyniom zakończyć partię numer dwa (25:18).

W trzeciej partii oba zespoły walczyły punkt za punkt, lecz tylko na jej początku. Potem na lekką przewagę wysunęły się miejscowe i kontrolowały sytuację na boisku już do końca tej części gry. Rzeszowianki próbowały walczyć, ale nie dały rady. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem sopocianek 25:20, które po triumfie 3:0 mogły cieszyć się z kompletu punktów.

MVP meczu: Brittnee Cooper

Trefl Sopot - Developres Rzeszów 3:0
(25:23, 25:18, 25:20)

Składy zespołów:
Trefl: Bełcik (3), Cooper (15), Efimienko (5), Leys (5), McClendon (2), Zaroślińska (10), Durajczyk (libero) oraz Kaczorowska (3), Miros, Kaczmar (3), Tokarska (10) i Matiasovska (2)
Developres: Olszówka (8), Nowakowska (1), Hawryła (7), Mucha (7), K. Filipowicz (3), Jagodzińska (5), Borek (libero) oraz Głaz (3), Budzoń, Szeremeta (7), Warzocha (1), Śliwińska i P. Filipowicz (libero)