Utworzono: 2014-05-18 20:33:19

Olek Śliwka brązowym medalistą MŚ

Reprezentacja Polski kadetów zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Meksyku. Polacy dzięki zwycięstwu nad Iranem 3:1 stanęli na najniższym stopniu podium. W gronie podopiecznych trenera Wiesława Czai kluczowym zawodnikiem był Aleksander Śliwka, przyjmujący AKS-u Resovii Rzeszów.

To kolejny sukces młodego zawodnika w tym sezonie. Wcześniej 18-letni wychowanek Spartakusa Jawor zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy kadetów oraz razem z kolegami z Resovii zajął drugie miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów. Śliwka na co dzień jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale.

Złote medale MŚ trafiły w ręce Rosjan, którzy w meczu finałowym pokonali reprezentantów Chin 3:1. W półfinale Polacy ulegli zawodnikom z Azji 1:3.