Ligi młodzieżowe: Podsumowanie kolejki
Utworzono: 2014-10-20 23:57:13 - Autor: Patryk Polek

W weekend kolejną serię spotkań rozegrali najmłodsi siatkarze i siatkarki z Podkarpacia. Najbardziej zacięty pojedynek odbył się w Krośnie w lidze juniorek. Miejscowe Karpaty potrzebowały pięciu setów, by uporać się z ekipą Sanoczanki.

Wśród juniorów karty tradycyjnie rozdają oba zespoły AKS-u Rzeszów. W niedzielę pauzował pierwszy zespół, a drugi w trzech setach pokonał Wisłok Strzyżów. Spotkanie miało jednak zacięty przebieg i oprócz przegranego gładko pierwszego seta, strzyżowianie w drugiej i trzeciej partii mocno postawili się rywalom. Karpaty Krosno z kolei uległy rywalom zza miedzy – MOSiR-owi Jasło 1:3, chociaż premierową odsłonę tego pojedynku rozpoczęły imponująco – od zwycięstwa 25:11. W trzech kolejnych partiach krośnianie spuścili jednak z tonu i nie zdołali odwrócić losów tej rywalizacji. W ostatnim meczu tej kolejki sanockie TSV rozbiło Błękitnych Ropczyce. Podopieczni trenera Wojciecha Baszaka zamykają tabele ligi juniorów ze zdobytym jednym setem w dwóch pojedynkach.

Wyniki 3. kolejki i tabela ligi juniorów

W wewnętrznych derbach Developresu lepszy okazał się pierwszy zespół w 4. kolejce ligi juniorek. Karpaty Krosno przegrywały już 1:2 z Sanoczanką Sanok, lecz ostatecznie potrafiły odbudować grę i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tie-breaku. Pozostałe spotkania kończyły się po trzech setach. Vega MOSiR Jasło wygrała z KSP-em Nowa Dęba, zaś Szóstka Mielec rozbiła MKS V LO Rzeszów.

Wyniki 4. kolejki i tabela ligi juniorek

W lidze kadetów prym wiedzie LTS Feniks Leżajsk. Warto jednak dodać, że LTS rozegrał o dwa spotkania więcej od AKS-u Rzeszów, z którym nie miał szans w bezpośrednim starciu w sobotę. Tabelę, jak na razie, zamykają siatkarze z Oleszyc, którzy rozegrali zaledwie 5 spotkań (Przy 9 pojedynkach LTS-u).

Wyniki i tabela ligi kadetów

W grupie 1 w lidze kadetek najlepszym zespołem jest na razie Szóstka Mielec. W grupie numer 2 karty rozdaje zaś Developres Rzeszów. Młode siatkarki Developresu zanotowały dwa zwycięstwa po 2:0. Najpierw pokonały UKS MOSiR Jasło (25:11, 25:3), a później MKS SAN-Pajdę Jarosław (26:24, 25:12).

Wyniki i tabela ligi kadetek

Młodzicy w ten weekend odpoczywali, z kolei najmłodsze zawodniczki z kategorii młodziczek miały bardzo intensywny weekend. W grupie numer 1 dwie wygrane zanotowały jarosławianki, zaś w grupie 2 po dwa zwycięstwa odniosły ekipy MKS-u V LO Rzeszów oraz UKS-u MOSiR Jasło. W grupie 3 jak burza idą zawodniczki z Mielca. Szóstka z sześciu meczów wygrała pięć i ze stratą tylko trzech setów prowadzi w tabeli.

Wyniki i tabela ligi młodziczek

Co ciekawe, nie doszedł do skutku pierwszy, historyczny mecz Developresu SkyRes Rzeszów w Młodej Lidze Kobiet. Rzeszowianki pojechały do Łodzi, na pojedynek z Budowlanymi, ale miejscowy zespół nie zapewnił odpowiednich piłek do gry (trener gospodyń chciał grać Mikasami, a w MLK gra się Moltenami). Podopieczne trenera Zbigniewa Barszcza, po konsultacji z władzami klubu, odmówiły gry. Developres SkyRes najprawdopodobniej otrzyma walkowera za to spotkanie.