Ligi młodzieżowe: Podsumowanie kolejki
Utworzono: 2014-10-13 15:13:27 - Autor: Patryk Polek

W ten weekend swoje mecze rozgrywali także młodzieżowcy. W juniorskich, wewnętrznych derbach AKS-u, pierwsza drużyna pokonała drugą w czterech setach. W niedzielę ligę zaś zainaugurowali młodzicy.

AKS II Rzeszów był lepszy od swoich kolegów z AKS I tylko w pierwszej odsłonie. Trzy kolejne partie padły jednak łupem pierwszego zespołu i to on mógł cieszyć się z wygranej w meczu derbowym. Wisłok Strzyżów pokonał na własnym boisku TSV Sanok 3:1. Juniorzy Wisłoka zrewanżowali się tym samym za porażkę sprzed tygodnia swoich starszych kolegów w II lidze. W ostatnim spotkaniu Karpaty Krosno uporały się w czterech setach z Błękitnymi Ropczyce. Krośnianie prowadzą w tabeli dzięki lepszemu bilansowi setów. Na drugiej i trzeciej pozycji plasują się oba zespoły AKS-u Rzeszów.

(25:18, 25:13, 23:25, 25:19)

W lidze juniorek rozegrano w ten weekend cztery spotkania, gdyż pojedynek Developresu Rzeszów z MKS-em SAN-Pajda Jarosław odbył się 8 października. W najciekawszym meczu drugi zespół jarosławskiej Pajdy pokonał Szóstkę Mielec w pięciu setach. Mecz trwał ponad dwie godziny, a w trzeciej partii padł wynik 35:33. Ostatecznie w tie-breaku szczęście uśmiechnęło się do MKS-u, który plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. W innych spotkaniach Karpaty wygrały z ekipą z Nowej Dęby 3:1, Vega MOSiR stalowa Wola rozprawił się z MKS V LO Rzeszów, a Sanoczanka uległa na własnym boisku Developresowi II. Na czele tabeli znajdują się dwie ekipy Developresu, które wyprzedzają MKS SAN-Pajdę I oraz Szóstkę Mielec.

(25:21, 23:25, 25:18, 25:16)

Kadeci swoje spotkania rozegrają dość nietypowo, bo we wtorek. Z kolei w lidze kadetek, która podzielona jest na dwie grupy, prym wiodą Siarka Tarnobrzeg (grupa 1) oraz MKS SAN-Pajda Jarosław. Po piętach depczą im Szóstka Mielec oraz Developres Rzeszów.

Wyniki  2. turniejów w lidze kadetek w grupie 1:

SMS UKS Szóstka Mielec - Vega MOSiR Stalowa Wola II  2:0 (25:20, 25:18, 0:0)

KS Wisłoka Dębica - Vega MOSiR Stalowa Wola II 0:2 (19:25, 24:26, 0:0)

KS Wisłoka Dębica - Vega MOSiR Stalowa Wola 1:2 (25:22, 3:25, 11:15)

SMS UKS Szóstka Mielec - Vega MOSiR Stalowa Wola 2:1 (25:18, 21:25, 15:9)

MKS Niwa Niwiska - KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 0:2 (11:25, 15:25, 0:0)

MKS Łańcut - KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg 0:2 (23:25, 16:25, 0:0)

MKS Łańcut - KPS Nowa Dęba 2:1 (18:25, 25:14, 15:11)

MKS Niwa Niwiska - KPS Nowa Dęba 0:2 (16:25, 12:25, 0:0)

Wyniki 2. turniejów w lidze kadetek w grupie 2:

UKS MOSiR Jasło - UKS San Lesko 2:0 (25:15, 25:20, 0:0)

UKS San Lesko - MKS MOS V LO Rzeszów 1:2 (25:22, 5:25, 7:15)

UKS MOSiR Jasło - MKS MOS V LO Rzeszów 2:0 (25:13, 25:6, 0:0)

PBS Bank Sanoczanka Sanok - KS Developres Rzeszów 1:2 (12:25, 25:19, 9:15)

KS Developres Rzeszów  - UKS 15 Polonia Przemyśl 2:0 (25:8, 25:13, 0:0)

PBS Bank Sanoczanka Sanok - UKS 15 Polonia Przemyśl 2:0 (25:9, 25:9, 0:0)

UKS Gimnazjum Dębowiec - Karpaty MOSiR Krosno 1:2 (25:17, 17:25, 13:15)

Karpaty MOSiR Krosno - MKS San-Pajda Jarosław 0:2 (14:25, 13:25, 0:0)

UKS Gimnazjum Dębowiec - MKS San-Pajda Jarosław 0:2 (21:25, 14:25, 0:0)

Wszystkie mecze młodzików, dla których weekendowe spotkania były pierwszymi pojedynkami w tym sezonie, zakończyły się w dwóch setach. Pierwszym liderem zostali Błękitni Ropczyce, którzy pokonali UKS Dwójkę Stalowa Wola.

(25:20, 25:22, 0:0)

Wśród młodziczek, które podzielone są na trzy grupy, na czele tabeli znajdują się kolejno: MKS Łańcut (I grupa), UKS Gimnazjum Dębowiec (II grupa) oraz Vega MOSiR Stalowa Wola, która broni tytułu mistrzowskiego.