Liga juniorek:Szóstka liderem grupy 2
Utworzono: 2015-11-30 13:17:44 - Autor: AG

Liga juniorek:Szóstka liderem grupy 2

Juniorki mieleckiego zespołu wygrywają mecz za meczem, nie dając większych szans przeciwniczkom.

Tym razem zespół Romana Murdzy pewnie pokonał na wyjeździe PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0 (25:9, 25:10, 25:13).  W pierwszej składzie obok bardziej doświadczonych zawodniczek grających w II lidze oraz lidze juniorek , znalazły się    kadetki Agnieszka i Małgorzata Konieczny. Dobre rozegranie Pameli Petrykowskiej, silne i precyzyjne ataki Kamili Żelazko i Małgorzaty Koniecznej , czujna gra na bloku Agnieszki Koniecznej i Wiktorii Pasierb oraz dobre przyjecie i gra obronna Klaudii Krzysztofiki i libero Jagody Kardyś zdecydowały o wygranej Szóstki.

Jak podkreślił trener Roman Murdza:

"Tylko na początku setów prowadzona była wyrównana walka, w dalszej części setów na parkiecie dominowały nasze dziewczyny.  Z dziesięcioosobowego składu jaki zabrałem na mecz, dziewiątka   dziewczyn zameldowała się na boisku, nie grała jedynie ze względów zdrowotnych Sylwia Piechota. "

Mielczanki czeka jeszcze 2 spotkania w rundzie zasadniczej , mecz wyjazdowy w Krośnie oraz u siebie z Wisłoka Dębica. Jednak już teraz wiadomo, że Mielczanki awansowały do rundy finałowej , ale walczą o ligowe punkty i  jak najlepszą pozycję wyjściową w rundzie finałowej.

Skład UKS SMS Szóstka Mielec:

P.Petrykowska, K.Krzysztofik, W.Pasierb, K.Żelazko, A. Konieczny, M.Konieczny, J.Kardyś (libero) oraz I.Gancarz, N.Nowosielska

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas