Liga juniorek: 10-minutowy mecz dla Karpat Krosno
Utworzono: 2015-01-08 14:22:29 - Autor: Patryk Polek

W spotkaniu 12. kolejki ligi juniorek pomiędzy Sanoczanką Sanok a Karpatami Krosno doszło do niecodziennej sytuacji. Sędziowie musieli przerwać mecz przy stanie 13:9 dla Karpat.

Trener Sanoczanki, Ryszard Karaczkowski, z różnych powodów mógł desygnować do gry tylko siedem zawodniczek. Było więc jasne, że nie mając do dyspozycji żadnej rezerwowej, jego zespół nie będzie mógł pozwolić sobie na kontuzje. – Przy stanie 13:9 dla naszego zespołu zawodniczka z Sanoka doznała kontuzji. Nie mogliśmy kontynuować meczu, ponieważ rywalki nie miały żadnych zmienniczek – tłumaczył trener Karpat Krosno, Tomasz Płaski. – Pech chciał, że już w pierwszym secie nasza siatkarka skręciła staw skokowy. Niestety decyzja sędziów nie mogła być inna, gdyż nie mogliśmy przestawić libero na inną pozycję. Stąd ten wynik nie prezentuje się zbyt korzystnie dla nas, ale takie są przepisy, że dopisano już punkty tylko rywalkom, a my pozostaliśmy przy naszych dziewięciu oczkach zdobytych w premierowej odsłonie – relacjonował szkoleniowiec Sanoczanki, Ryszard Karaczkowski.

Szansę na zrehabilitowanie się i poprawę swojego dorobku punktowego siatkarki z Sanoka będą miały już w ten weekend. Podopieczne trenera Karaczkowskiego wybiorą się bowiem do Stalowej Woli, by powalczyć tam z miejscową VEGĄ MOSiR. Karpaty Krosno z kolei w tym tygodniu mają wolne, gdyż mecz 13. kolejki, z Developresem Rzeszów, rozegrają dopiero 28 stycznia.

W tabeli ligi juniorek niezmiennie prowadzi MKS SAN-Pajda Jarosław, który wyprzedza Szóstkę Mielec oraz krośnieńskie Karpaty.

PBS Bank Sanoczanka Sanok - Karpaty MOSiR Krosno 0:3
(9:25, 0:25, 0:25)

Sanoczanka: Gaweł, Lorenc, Drozd, Mazur, Stabryła, Dymkowicz, Chorążak (libero)
Karpaty: Izowit, Czarnowska, Piróg J., Piróg M., Wojnarowska, Kędzior, Dubiel, Bularska, Szajna, Kinel (libero) i Florczak (libero)