LE K: Polki znów gorsze od Greczynek, debiut Stronias
Utworzono: 2014-06-23 20:11:53 - Autor: Patryk Polek

Nie udał się Polkom rewanż za wczorajszą porażkę w Salonikach. Podopieczne Piotra Makowskiego zdołały wygrać zaledwie jednego seta i wrócą z Grecji bez punktów. Szansę debiutu dostała za to Kinga Stronias, nowa przyjmująca Developresu Rzeszów.

Stronias w Developresie grać ma w Młodej Lidze oraz trenować z pierwszym zespołem. Nim zadebiutuje w ORLEN Lidze może już pochwalić się debiutem w reprezentacji Polski. Młoda przyjmująca dostała szansę od Piotra Makowskiego w trzecim secie sobotniego pojedynku. Niestety set, jak i cały mecz padł łupem gospodyń (3:1) i biało-czerwone z Grecji powróciły bez punktu i tylko z jednym wygranem setem.

Grecja - Polska 3:1
(25:19, 16:25, 25:21, 25:22)

Składy zespołów:
Grecja: Papafotiou (5), Kiosi (16), Dioti (2), Chantava (16), Giota (4), Lamprinidou (10), Artakianou (libero) oraz Lamprousi, Christodoulou, Genitsaridi i Strantzali (9)
Polska: Kąkolewska (9), Twardowska (6), Tokarska (8), Kurnikowska (11), Smarzek (3), Jasińska (2), Korabiec (libero) oraz Kaliszuk (16), Kajzer (2), Paszek (4), Sikorska i Stronias