Utworzono: 2014-05-18 22:21:20

Koniec marzeń o finale

W drugim dniu półfinałów MP Juniorek drug przegraną zanotowały podopieczne Zbigniewa Barszcza, co niestety koniec marzeń a awansie do finałów MP Juniorek. W pierwszym meczu zmierzyły się zespoły PTPS PIŁA I AZS UMCS TPS LUBLIN. Set pierwszy lepiej zaczął zespół z Lublina, który kontrolował swoja grę w każdym elemencie wygrywając seta 25:16. W drugim secie pomiędzy obiema drużynami toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, jednak i ten set należał do zespołu z Lublina, który wygrał go 25:21. Trzeci set to bardzo dobra gra drużyny z Piły. Po dwóch przegranych setach dziewczyny rozgrywały dobre akcje, skutecznie blokowały oraz broniły piłki, co skutkowało wygrana w secie trzecim 25:22. Również set czwarty należał do zespołu z Piły, który wygrywając seta trzeciego wziął się ostro do pracy i pokonał drużynę z Lublina 25:23. W tie-breaku walka toczyła się punkt za punkt. Każda z drużyn kończyła swoje akcje i nie popełniała większych błędów, jednak skuteczniejszy okazał się zespół z Piły, który wygrał seta 15:10 i całe spotkanie 3:2.

W drugim dniu półfinałów MP Juniorek drug przegraną zanotowały podopieczne Zbigniewa Barszcza, co niestety koniec marzeń a awansie do finałów MP Juniorek.

W pierwszym  meczu zmierzyły się zespoły PTPS PIŁA I AZS UMCS TPS LUBLIN. Set pierwszy lepiej zaczął zespół z Lublina, który kontrolował swoja grę w każdym elemencie wygrywając seta 25:16. W drugim secie pomiędzy obiema drużynami toczyła się wyrównana walka punkt za punkt, jednak i ten set należał do zespołu z Lublina, który wygrał go 25:21. Trzeci set to bardzo dobra gra drużyny z Piły. Po dwóch przegranych setach dziewczyny rozgrywały dobre akcje, skutecznie blokowały oraz broniły piłki, co skutkowało wygrana w secie trzecim 25:22. Również set czwarty należał do zespołu z Piły, który wygrywając seta trzeciego wziął się ostro do pracy i pokonał drużynę z Lublina 25:23.
W tie-breaku walka toczyła się punkt za punkt. Każda z drużyn kończyła swoje akcje i nie popełniała większych błędów, jednak skuteczniejszy okazał się zespół z Piły, który wygrał seta 15:10 i całe spotkanie 3:2.

AZS UMCS TPS LUBLIN: Gieroba, Bożym, Kołodziejczyk(K), Jarosińska, Górzyńska, Piech, Olejnik, Drabko, Lipska, Tymosiewicz, Bogusz(L).
PTPS PIŁA: Grzelczak, Janowicz, Groblewska, Nowicka, Tomczyk, Zaczkowska, Lewandowska, Stencel, Zając, Konieczna(K), Błoch(L), Barabasz(L).

W drugim meczu zmierzyły się zespoły  DEVELOPRES MKS V LO RZESZÓW i ENERGA GEDANIA GDAŃSK. Na hali podobnie jak wczoraj zgromadzili się licznie rzeszowscy kibice, którzy nie szczędzili gardeł by dopingować swoje dziewczyny. Oba zespoły na boisko wyszły bardzo skoncentrowane. W secie pierwszym walka toczyła się punkt za punkt.  Jednak w tej walce lepszy okazał się zespół z Gdańska, który pokonał drużynę z Rzeszowa 25:19. Na drugi set nasze dziewczyny wyszły na boisko bardzo skoncentrowane. Ich gra wyglądała lepiej, kończyły swoje akcje, dobrze serwowały, blokowały i broniły ataki swoich przeciwniczek. Pomimo zaciętej walki również i tego  seta nie udało się wygrać drużynie z Rzeszowa, która przegrała 21:25. Pewne zwycięstwa dziewczyny z Gdańska nie dały rozegrać się drużynie z Rzeszowa w 3 secie. Mimo ze gra była wyrównana i oba zespoły wyprowadzały skuteczne akcje oraz nie popełniały błędów, to lepszy okazał się zespół Energi, który wygrał seta trzeciego 25:20 a cale spotkanie 3:0. Mimo przegranej zespołu z Rzeszowa wierni kibice nagrodzili dziewczyny wielkimi brawami za walkę w całym spotkaniu.

DEVELOPRES MKS V LO RZESZOW: Kazała(K), Kawa, Cichoń, Kordas, Krauz, Barszcz, Kowal, Mich, Hadera, Korzeń(L).
ENERGA GEDANIA GDAŃSK: Krasula, Grzmocińska, Kulawy, Bronisz, Damaske, Urbanowicz, Piotrowska, Kaczyńska, Mras, Tucholska(K), Majkowska, Nowak(L)