Utworzono: 2014-05-18 21:07:42

Kolejne zmagania młodzieży

W miniony weekend ważne spotkania odbyły się w lidze juniorów. Wśród dziewcząt faworytki wygrały swoje mecze. Rywalizacja w lidze kadetów nabiera rumieńców, wciąż trudno wskazać, kto zakwalifikuje się do rozrywek na szczeblu centralnym.

Liga juniorów

W pojedynku na szczycie ligi juniorów Błękitni Ropczyce urwali seta drużynie AKS V LO Rzeszów. Po trzy punkty sięgnęły ekipy z Leżajska i Krosna. Mecz Karpat ze Sprintem Jarosław zakończył się walkowerem na korzyść gospodarzy.

Wyniki:
MKS MOSiR Jasło - Karpaty MOSiR Krosno 1:3 (24:26, 25:16, 29:31, 16:25)
Karpaty MOSiR Krosno - MUKS Sprint Jarosław 3:0 (walkower)
LTS Feniks Leżajsk - MKS MOSiR Jasło 3:0 (25:14, 25:23, 25:15)
AKS V LO Rzeszów - KS Błękitni Ropczyce 3:1 (21:25, 25:15, 25:12, 25:18)

Liga juniorek

W lidze juniorek pewne zwycięstwa odniosły faworyzowane drużyny z Rzeszowa, Mielca i Jarosławia. Po czterech rozegranych spotkaniach na pierwszym miejscu plasuje się Developres MKS V LO Rzeszów. Tuż za nim znajdują się SAN-Pajda Jarosław oraz SMS UKS Szóstka Mielec.

Wyniki:
KPS Nowa Dęba - MKS San Pajda Jarosław II 0:3 (24:26, 16:25, 20:25)
PBS Bank Sanoczanka Sanok - MKS San Pajda Jarosław 0:3 (16:25, 16:25, 18:25)
Karpaty MOSiR Krosno - Developres MKS V LO Rzeszów 1:3 (16:25, 17:25, 25:22, 11:25)
UKS Gimnazjum Dębowiec - SMS UKS Szóstka Mielec 2:3 (23:25, 25:19, 26:24, 13:25, 11:15)

Liga kadetów

Liderem ligi kadetów jest Feniks Leżajsk, który nie przegrał w tym sezonie jeszcze seta. Młodzi siatkarze AKS-u V LO Rzeszów odrobili zaległości i mają na koncie komplet zwycięstw. Dobrze poczynają sobie również zespoły z Jasła i Krosna.

Wyniki:
AKS V LO Rzeszów - TKS Żagiel Radymno 2:0 (25:4, 25:13)
AKS V LO Rzeszów II - TKS Żagiel Radymno 2:0 (25:11, 25:19)
AKS V LO Rzeszów II - AKS V LO Rzeszów 0:2 (14:25, 13:25)

UKS Dwójka Stalowa Wola - TKS Żagiel Radymno 2:0 (25:19, 25:12)
LTS Feniks Leżajsk - TKS ŻagielRadymno 2:0 (25:10, 25:6)
UKS Dwójka Stalowa Wola - LTS Feniks Leżajsk 0:2 (14:25, 22:25)

UKS Kępa MOSiR Dębica - AKS V LO Rzeszów 0:2 (14:25, 11:25)
KS Błękitni Ropczyce - AKS V LO Rzeszów II 0:2 (19:25, 22:25)
KS Błękitni Ropczyce - AKS V LO Rzeszów 0:2 (11:25, 13:25)
UKS Kępa MOSiR Dębica - AKS V LO Rzeszów II 0:2 (20:25, 20:25)

MKS MOSiR Jasło - TSV Mansard Sanok 1:2 (25:17, 18:25, 8:15)
Karpaty MOSiR Krosno - SMS MOSiR Brzozów 2:1 (32:30, 23:25, 15:5)
Karpaty MOSiR Krosno - TSV Mansard Sanok 2:1 (25:17, 23:25, 15:13)
MKS MOSiR Jasło - SMS MOSiR Brzozów 2:1 (17:25, 26:24, 15:11)

Liga kadetek

Z uwagi na rozgrywany w miniony weekend Turniej Nadziei Olimpijskich liga kadetek pauzowała.