Utworzono: 2014-05-18 19:59:48

Kangury lepsze od rzeszowian

AKS Resovia Rzeszów w inauguracyjnym pojedynku turnieju finałowego Mistrzostw Polski młodzików przegrała z gospodarzami turnieju Kangurem Nowy Tomyśl 0:2. Faworyzowani rzeszowianie grali bardzo nerwowo, popełniając wiele błędów szczególnie w przyjęciu zagrywki.

Rzeszowianie od początku wyglądali na bardzo stremowanych. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 3:0, ale chwilę później AKS wyrównał wynik seta. Wyrównany stan partii trwał do wyniku 7:7. Potem do głosu doszli zawodnicy z Wielkopolski, którzy sukcesywnie powiększali dystans nad rywalami. Przy wyniku 17:11 o czas poprosił trener Resovii Grzegorz Wisz, ale jego podopieczni nie zdołali się już podnieść w tej odsłonie. W ich grze pojawiło się sporo nerwów, a graczom z Nowego Tomyśla wychodziło praktycznie wszystko. Całego seta gospodarze zakończyli wynikiem 25:17, obejmując prowadzenie w meczu.

Drugi set w początkowej fazie był zdecydowanie bardziej wyrównany od poprzedniego. Mocnymi atakami popisywali się skrzydłowi z Rzeszowa, ale tym samym odpowiadali zawodnicy Kangura. W ich szeregach prym wiódł Sławomir Busch, niekwestionowany lider swojego zespołu. Miejscowi odskoczyli rzeszowianom na trzy oczka, gdy na tablicy widniał rezultat 16:13. Nerwowa gra Resovii znów została wykorzystana przez przeciwników. Kangur sukcesywnie powiększał przewagę. Przy stanie 23:18 wydawało się, że gospodarze dowiozą prowadzenie do końca, ale na zagrywkę powędrował Marcin Karakuła, który mocnym serwisami doprowadził do zaciętej końcówki. Niestety przy wyniku 24:23 zawodnik Resovii wyrzucił piłkę w aut i niespodzianka stała się faktem.

Najlepszym graczem w ekipie Kangura został wybrany Sławomir Busch, a w szeregach AKS-u statuetkę odebrał Michał Marszałek. Okazja do rewanżu będzie jeszcze dziś, ponieważ rzeszowianie o godzinie 15.45 zmierzą się z Dunajcem Nowy Sącz, który również niespodziewanie pokonał Trefla Gdańsk 2:0.

MUKS Kangur Nowy Tomyśl – AKS Resovia Rzeszów 2:0 (25:17, 25:23)

AKS: Golesz, Burnatowski, Marszałek, Karakuła, Starzec, Pyrsak oraz Drążek