Utworzono: 2014-05-18 20:08:00

Kadetki z Jarosławia znowu górą

Drugie zwycięstwo odniosły siatkarki San-Pajdy Jarosław w trzecim dniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski kadetek. Tym razem jarosławianki pokonały Sandecję Nowy Sącz 3:2, ale pozostaje im walka o miejsca 5-8.

Początek meczu należał do jarosławianek, które prowadziły już 8:5. Potem przewaga rosła, a w końcowej fazie wynosiła już pięć oczek (21:16). Wtedy w grę MKS-u wdało się rozluźnienie i siatkarki Sandecji najpierw odrobiły starty, a chwilę później miały już w górze piłkę setową, którą również wykorzystały.

W drugim secie sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Sandecja prowadziła już 8:7, by chwilę później przegrywać 8:16. To efekt wspaniałej serii zawodniczek San-Pajdy, które grały w tym fragmencie jak natchnione. Niepodważalna przewaga w każdym elemencie doprowadziła jarosławianki do spokojnego zwycięstwa w tej partii, a tym samym do wyrównania stanu meczu.

Kolejna odsłona była bardzo wyrównana. Do połowy seta utrzymywał się stan remisowy. Dopiero wtedy Sandecja podkręciła tempo i odskoczyła przeciwniczkom na 6 oczek. Podopieczne Piotra Pajdy ruszyły w pogoń za rywalkami, ale było już za późno, aby odwrócić losy seta.

Czwarta partia rozpoczęła się od miażdżącej przewagi jarosławianek, które wyszły na prowadzenie 8:2. W dalszej części seta MKS konsekwentnie powiększał przewagę i myślami był już przy piątym secie. Czujna gra San-Pajdy pozwoliła Sandecji ugrać jedynie 15 punktów.

Tie-break również rozpoczął się po myśli ekipy z Podkarpacia. Zawodniczki Piotra Pajdy prowadziły już w decydującej odsłonie 12:6, ale rywalki do końca nie dawały za wygraną. Ostatecznie set padł łupem jarosławianek, które mimo zwycięstwa nie awansowały do czołowej "4" turnieju.

STS Sandecja Nowy Sącz - MKS San-Pajda Jarosław 2:3 (25:23, 16:25, 25:22, 15:25, 12:15)

San-Pajda: Wojtunik (12pkt.), Rój (10), Kazała (29), Krauz (6), Maternia (18), Pajda (3) oraz Bar (L), Chmielewska (3)

MVP: Aleksandra Kazała