Utworzono: 2014-05-18 21:01:20

Juniorzy lepsi od kadetów

Za nami start rozgrywek podkarpackiej ligi juniorów. W pierwszym pojedynku spotkały się dwa zespoły rzeszowskiego AKS-u. W nim lepsi okazali się starsi zawodnicy, podopieczni trenera Jacka Podpory. Rywale złożeni w całości z kadetów w drugim secie pokazali się z dobrej strony.

Od mocnego uderzenia rozpoczęli mecz gracze pierwszej drużyny rzeszowskiego klubu, którzy prowadzili już 5:0. Zawodnicy grający na co dzień w rozgrywkach Młodej Ligi postawili młodszym kolegom bardzo wysoko poprzeczkę i podopieczni Jerzego Wietechy zdołali urwać rywalom tylko 9 oczek.

Całkowicie inny przebieg miał set nr 2. W ekipie AKS II na boisku pojawił się Mateusz Masłowski, libero znajdujący się w szerokim składzie plusligowej Asseco Resovii. Tym razem 16-letni gracz wystąpił na pozycji przyjmującego. Zmiana przyniosła spodziewany efekt, gdyż rozstrzygnięcie drugiej partii zapadło dopiero po długiej grze na przewagi. Z tej rywalizacji zwycięsko wyszli młodsi gracze, którzy wygrali seta 30:28.

Zawodnicy Jerzego Wietechy nie poszli jednak za ciosem i bardzo słabo rozpoczęli trzecią odsłonę. Gdy przewaga sięgnęła 10-punktów trener AKS-u II zdecydował się posłać do boju rezerwowych, ale nie zdołali oni odwrócić losów seta. Pewne prowadzenie pozwoliło też trenerowi pierwszej drużyny na wprowadzenie zmienników. Partia zakończyła się ich wygraną do 9.

Czwarta odsłona to dobra postawa AKS-u I. Szybko wypracowana przewaga pozwoliła trenerowi na skorzystanie z podwójnej zmiany. Kadeci jednak nie spuścili głów i walczyli do samego końca. W tym secie udało im się zdobyć 18 punktów.

W tegorocznych rozgrywkach weźmie udział 7 zespołów. Trzy najlepsze awansują do rywalizacji na szczeblu centralnym.

AKS V LO Rzeszów – AKS V LO Rzeszów II 3:1
(25:9, 28:30, 25:9, 25:18)

AKS: Mordyl, Wiczkowski, Jakubek, Kania, Gąsior, Depowski, P.Kozub (L) oraz Dudziński, Jóźwik, Stabrawa, Kalandyk

AKS II: Ł.Kozub, Kalina, Pasternak, Majkowski, Błądziński, Kowalski, Szczęch (L) oraz Czado, Masłowski, Ślączka, Kawalec, Paliński