IV liga: Siarka i Czarni na czele swoich grup
Utworzono: 2014-10-13 14:09:24 - Autor: Patryk Polek

W niedzielę rozegrano 2. kolejkę spotkań w ramach IV ligi mężczyzn. We wszystkich spotkaniach wygrywali faworyci. Pierwszy mecz w historii rozegrała nowa drużyna na siatkarskiej mapie Podkarpacia – Appgo II LO Rzeszów.

Podopieczni Macieja Lesia w pierwszej odsłonie spotkania, rozgrywanego w rzeszowskim II LO, toczyli zacięty bój z ekipą Sportur Gmina Łańcut. Ostatecznie zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i wygrali 26:24. Po triumfie w premierowej partii z rzeszowian trochę zeszło powietrze i uciekła koncentracja. W dodatku mieli oni spore problemy z przyjęciem zagrywki. W efekcie set wysoko zwyciężyli goście z Łańcuta. Trzecią i czwartą część meczu kontrolowali już miejscowi, a trener Leś mógł pozwolić sobie na rotacje w składzie. Rzeszowianie po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się z historycznego zwycięstwa w rozgrywkach wojewódzkich. – Byliśmy trochę spięci. Mieliśmy problemy z przyjęciem, szczególnie w drugiej partii. W trzecim secie zmieniliśmy nieco ustawienie, co przyniosło dobry skutek. W końcu wstrzeliliśmy się zagrywką, funkcjonował każdy element – podsumował pojedynek libero Appgo, Maciej Etgens.

Liderem grupy 1 pozostała Siarka Tarnobrzeg, która udowodniła, że w tym sezonie będzie liczyć się w walce o awans do III ligi. Tarnobrzeżanie pewnie, w czterech setach pokonali na wyjeździe mielecką Stal, ulegając przeciwnikom tylko w drugiej partii. Problemów z pokonaniem beniaminka z Kolbuszowej nie mieli siatkarze Kępy Dębica. Spotkanie trwało przysłowiową godzinę z prysznicem, a gospodarze zdołali ugrać w kolejnych odsłonach 20, 20 i 19 oczek.

ProSport Marmax Czudec - pauza

W grupie numer 2 kolejne zwycięstwo odnieśli zawodnicy z Oleszyc. Czarni mogli mieć jednak powody do obaw, gdyż w pojedynku z Gromem Rozbórz Długi musieli radzić sobie bez trójki doświadczonych zawodników, w tym rozgrywającego, którego na boisku zastąpił trener Michał Gontarz. Ponadto starszych kolegów na boisku wspierali również kadeci. Jak się później okazało, gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki nawet z tak osłabionym rywalem i w rezultacie oleszycanie pewnie triumfowali w trzech setach. - Nieco obawiałem się takiego zestawiania – trzech młodych zawodników w jednej linii to zawsze ryzyko. Młodzież stanęła jednak na wysokości zadania, choć nie ustrzegła się błędów. To dla nich niezwykle cenne doświadczenie, które doda pewności siebie w przyszłości  - oceniał trener Czarnych, Michał Gontarz.

Drugi wygrany mecz w IV lidze zanotowali także zawodnicy z Lubaczowa, którzy pierwszą partię spotkania z Sokołem Sieniawa rozpoczęli bardzo nerwowo w rezultacie, przegrywając 23:25. Trzy kolejne odsłony padły już łupem Procadii, która w czwartym secie rozgromiła przeciwników 25:11, podkreślając swoją dominację w tym pojedynku. - Powtórzyła się sytuacja sprzed tygodnia, bo u chłopaków na początku meczu znowu widać całkowicie niepotrzebne nerwy. Gdy drużyna zostawi emocje na boku i gra swoją grę – wyniki są zadowalające – oceniał pojedynek na łamach portalu elubaczow.com, Tomasz Kida, trener AS Procadii Lubaczów.

W ostatnim spotkaniu tej serii MKS Wierzbna rozbił na wyjeździe Żagiel Radymno. Gospodarze nie nawiązali równorzędnej walki w żadnym z setów i po raz drugi w tym sezonie ulegli 0:3. Na czele tabeli znajdują się dwie ekipy z powiatu lubaczowskiego – Czarni oraz AS Procadia. Tabelę zamyka zespół z Radymna z zerowym dorobkiem punktów oraz setów.