IV liga: Pewny triumf ProSportu, drugie zwycięstwo TSV i Procadii
Utworzono: 2015-10-13 18:28:32 - Autor: Patryk Polek

W niedzielę rozegrana została druga kolejka rozgrywek IV ligi mężczyzn. W 1. grupie premierowe spotkanie zwyciężyli zawodnicy z Czudca, który przed tygodniem pauzowali. Drugą wygraną w grupie numer 2 zanotowali z kolei siatkarze AS Procadii Lubaczów.

Grupa 1:

Kolejny tie-break rozegrali w niedzielę podopieczni trenera Adama Maryniaka z Łańcuta. Zawodnicy Sporturu z pewnością mogą żałować niewykorzystanej szansy, gdyż w meczu prowadzili już 2:1. Rywale zdołali jednak zwyciężyć w czwartej odsłonie i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść w tie-breaku. Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2015/2016 odnieśli zawodnicy z Czudca. ProSport Marmax pauzował jednak w premierowej kolejce i dopiero teraz mógł zaprezentować się swoim kibicom. Ci z pewnością nie mogą być zawiedzeni, gdyż ich ulubieńcy, uporali się w trzech setach z Kępą Dębica i pomimo tego, że rozegrali na razie jeden pojedynek, to zdołali objąć prowadzenie w tabeli.

Grupa 2:

W 2. kolejce grupy numer dwa wszystkie zwycięstwa odnosili gospodarze. Spadkowicz z III ligi, SKS Dukla, pomimo tego, że przegrał pierwszą odsłonę pojedynku z MKS-em Wierzbna, to zgarnął trzy kolejne sety i dzięki temu mógł cieszyć się z pierwszego kompletu oczek w lidze. Takim samym rezultatem zakończyła się potyczka TSV Sanok z Sokołem Sieniawa. TSV, podobnie jak SKS Dukla, po porażce w pierwszej partii, trzy następne zapisało na swoją korzyść i mogło dopisać do tabeli grupy 2 trzy meczowe punkty. W ostatnim pojedynku AS Procadia Lubaczów podejmowała we własnej hali Grom Rozbórz Długi. Miejscowi ze spokojem wygrali pierwszy i drugi set niedzielnego spotkania, lecz później w ich szeregi wkradło się rozluźnienie, co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy. Ostatecznie losy pojedynku rozstrzygnęły się w tie-breaku, w którym do dobrej gry powrócili gospodarze i to oni po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z triumfu.