IV liga: Faworyci zgodnie z planem
Utworzono: 2014-10-27 16:32:33 - Autor: Patryk Polek

Można powiedzieć, że wszystkie spotkania w IV lidze mężczyzn zakończyły się zgodnie z oczekiwaniami. W grupie 1 nadal przewodzi Siarka Tarnobrzeg, która nieznacznie wyprzedza Appgo II LO Rzeszów, dzięki lepszemu bilansowi małych punktów. Z kolei w grupie 2 bezkonkurencyjni są Czarni Oleszyce.

W grupie 1 swoje mecze bez żadnych problemów wygrał lider i wicelider tabeli. Siarka Tarnobrzeg podejmowała na własnym boisku outsidera – MKS Kolbuszowa. W pierwszym i drugim secie gospodarze nie mieli większych problemów z rywalem, chociaż w końcówce premierowej odsłony przy stanie 24:13 goście zdołali zdobyć pięć punktów z rzędu. Przewaga jednak była zbyt duża, by ją stracić. Najciekawiej było jednak w trzecim secie. Przyjezdni, dość niespodziewanie, wypracowali sobie sporą przewagę i prowadzili w końcówce 20:13, a potem 23:17 i 24:20. Podopieczni grającego trenera Karola Szczepanika walczyli jednak do końca, odrobili straty i ostatecznie zwyciężyli 26:24, a ostatnie piłki kończył sam szkoleniowiec tarnobrzeżan. – Nie wiedzieliśmy jak to będzie wszystko wyglądało, gdyż nie znaliśmy drużyn przeciwnych, które będą grać przeciwko nam. Na razie po trzech meczach mamy komplet punktów i to na pewno cieszy – mówił o początku ligi Sebastian Nowak, libero tarnobrzeskiej drużyny.

Problemów z przeciwnikiem nie miała także druga ekipa w tabeli, Appgo II LO Rzeszów. Rzeszowianie w dwóch pierwszy setach nie dali rozwinąć skrzydeł rywalom, toteż w trzeciej odsłonie trener Maciej Leś wprowadził na boisko zmienników. Mielczanie chcieli przedłużyć ten pojedynek i długo prowadzili, ale więcej zimnej krwi w końcówce zachowali miejscowi. Kilka skutecznych ataków Arkadiusza Pyzy oraz dobre zagrania Rafała Koziarza sprawiły, że Appgo po ostatnim gwizdku sędziego cieszyło się z trzeciego zwycięstwa w lidze w tym sezonie.

Najciekawszy pojedynek tej kolejki odbył się jednak w Czudcu. Gospodarze przegrywali już z Kępą Dębica 0:2, lecz potrafili odwrócić losy meczu, doprowadzić do tie-breaka i zwyciężyć 15:13.

Sportur Team Gmina Łańcut – pauza

W pojedynku pierwszej i trzeciej ekipy tabeli lepsi okazali się Czarni Oleszyce, lecz podopieczni Michała Gontarza stoczyli zacięty bój z gospodarzami – Spartakusem Adamówka. Goście dwie pierwsze odsłony wygrali na przewagi, lecz trzecią partię to miejscowi rozstrzygnęli na swoją korzyść, triumfując w emocjonującej końcówce, 27:25. W czwartej partii ze Spartakusa jakby uszło powietrze, oleszycanie powiększali przewagę z akcji na akcję i ostatecznie sięgnęli po zwycięstwo 25:17, triumfując w meczu 3:1. Takim samym wynikiem zakończył się pojedynek Sokoła Sieniawa z Żaglem Radymno. Przyjezdni przegrali co prawda premierową partię spotkania, lecz trzy następne sety padły ich łupem, dzięki czemu mogli dopisać do tabeli cenny komplet punktów. W ostatnim meczu tej grupy MKS Wierzbna uległa na własnym boisku Gromowi Rozbórz Długi w trzech setach.