IV liga: Czarni nadal bez straty seta, drugie zwycięstwo Appgo
Utworzono: 2014-10-20 17:51:17 - Autor: Patryk Polek

3. seria spotkań przebiegła bez pięciosetowych pojedynków. Kolejny mecz bez straty seta wygrali Czarni Oleszyce. Komplet punktów zapisali też na swoim koncie siatkarze z Lubaczowa, którzy są beniaminkiem ligi.

W grupie 1 pauzował lider – Siarka Tarnobrzeg. Pomimo tego, że tarnobrzeżanie nie grali w ten weekend meczu, to i tak zdołali zachować fotel lidera. Po piętach depcze im Appgo II LO Rzeszów. Ekipa trenera Macieja Lesia, podobnie jak Siarka, w dwóch meczach zgromadziła na swoim koncie sześć punktów i ustępuje rywalom tylko stosunkiem małych punktów. W niedzielę Appgo zmierzyło się na wyjeździe z dębicką Kępą. Tylko w pierwszej odsłonie goście mieli trochę problemów z rywalem. Ostatecznie premierowa partia zakończyła się wynikiem 25:23 dla przyjezdnych, co zaowocowało spokojniejszą grą w dalszej fazie meczu. Zawodnicy z II LO kontrolowali sytuację na boisku i triumfowali dwa razy po 25:18, a w całym meczu 3:0. Pierwsze punkty zapisali na swoim koncie zawodnicy z Czudca, którzy dość nieoczekiwanie, w czterech setach, uporali się na wyjeździe z ekipą Sportur Łańcut. Miejscowi zdołali wygrać tylko partię numer dwa. Pozostałe sety padły łupem Pro Sportu. Wygrana pozwoliła zamienić się miejscami w tabeli obu drużynom. Sportur spadł na szóstą pozycję, zaś Pro Sport Marmax plasuje się na piątym miejscu. W ostatnim spotkaniu tej grupy mielecka Stal pokonała MKS Kolbuszowa 3:0. Przyjezdni w żadnej z odsłon nie byli w stanie zagrozić przeciwnikom, a w ostatniej partii zostali wręcz zmieceni z boiska, przegrywając 9:25.

KPS Siarka-MOSiR Tarnobrzeg - pauza

Wszystkie trzy mecze w grupie 2 padły łupem gospodarzy. Po raz pierwszy wygraną zapisali na swoim koncie zawodnicy Żagla Radymno, którzy odprawili z kwitkiem Grom Rozbórz Długi, nie pozwalając rywalom zdobyć ani jednego seta. Najwięcej walki było w premierowej, wygranej do 23 przez Żagiel, partii. W dwóch kolejnych miejscowi kontrolowali sytuację na boisku i po ostatnim gwizdku sędziego mogli cieszyć się z kompletu punktów. Jeszcze większą różnicą punktową zwyciężył lider grupy 2 – Czarni Oleszyce. Podopieczni duetu trenerskiego Gontarz/Hulak w każdej odsłonie dzielili i rządzili na boisku i zasłużenie triumfowali 3:0. Kolejny komplet punktów wywalczyli gracze AS Procadii Lubaczów. Tym razem pokonali oni 3:1 jednego z faworytów grupy, Spartakusa Adamówkę. Ekipa trenera Artura Graszy zdołała wygrać tylko partię numer trzy. W czwartym secie blisko było do tie-breaka, lecz zwycięstwo gospodarzy 25:22 dało im trzy oczka do ligowej tabeli.