IV liga: Appgo już na czele grupy, trzecie zwycięstwo Żagla Radymno
Utworzono: 2014-11-11 15:34:36 - Autor: Patryk Polek

Appgo II LO Rzeszów zanotowało czwarte kolejne zwycięstwo w grupie 1 i objęło prowadzenie, zamieniając się miejscami z Siarką Tarnobrzeg. W grupie drugiej trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali zaś zawodnicy Żagla Radymno, co pozwoliło im wskoczyć na trzecią lokatę w tabeli.

Appgo II LO udało się na mecz do Kolbuszowej w roli zdecydowanego faworyta jednak pierwszy set wcale nie należał do najłatwiejszych. Gospodarze dzielnie próbowali dotrzymywać kroku przyjezdnym, lecz ostatecznie to podopieczni trenera Lesia zwyciężyli 25:23. Dwie kolejne partie to już niepodważalna dominacja rzeszowian, którzy dzięki zwycięstwu w trzech setach objęli fotel lidera w swojej grupie. Appgo na prowadzeniu zmieniło Siarkę Tarnobrzeg. Tarnobrzeżanie w ostatniej kolejce również zwyciężyli za trzy punkty, lecz w premierowej odsłonie wyjazdowego meczu z ekipą Sportur Łańcut czekał ich zimny prysznic. Zmobilizowani gospodarze wygrali bowiem 25:15, lecz na nic więcej nie było ich w tym dniu stać. W efekcie trzy następne sety łatwo padły łupem Siarki, która w tym sezonie nie doznała jeszcze goryczy porażki. W ostatnim pojedynku tej grupy Stal Mielec prowadziła już 2:0, ale nie potrafiła postawić kropki nad „i” w meczu przeciwko zespołowi z Czudca. ProSport Marmax wygrał trzecią partię spotkania 25:22 i poszedł za ciosem w kolejnych, triumfując ostatecznie 3:2. Marmax plasuje się na trzecim miejscu w tabeli, Stal Mielec zaś jest piąta.

UKS Kępa MOSiR Dębica - pauza

W grupie 2, pierwszej porażki w sezonie doznała AS Procadia Lubaczów. Przegrana mogła boleć tym bardziej, że lubaczowianie nie ugrali ani jednego seta, grając we własnej hali. I chociaż miejscowym nie można było odmówić walki i determinacji, szczególnie w dwóch pierwszych setach, to trzy oczka powędrowały na konto ekipy MKS-u Wierzbna. Również trzech setów potrzebował Żagiel Radymno, by uporać się z ekipą z Adamówki. Spartakus wyraźnie jest w kryzysie, gdyż przegrał już trzeci pojedynek z rzędu, a w tamtym sezonie był przecież czołową drużyną grupy. Żagiel odbił się zaś od dna po słabym początku i zanotował już trzeci triumf z kolei. - Pojechaliśmy na mecz w bardzo bojowych nastrojach. Po ostatnich dwóch porażkach chcieliśmy przerwać złą passę. Na początku pierwszego seta to my prowadziliśmy grę, jednakże drużyna Radymna, wzmocniona zawodnikami z drużyny występującej w poprzednim sezonie w SMS-ie Przemyśl, postawiła twarde warunki i pomimo walki punkt za punkt nie udało się wygrać pierwszej partii. W drugiej odsłonie gra jedynie do połowy seta była wyrównana, później grę dyktował zespół gospodarzy. Do trzeciego seta podeszliśmy w pełni zmotywowani, bowiem chcieliśmy wrócić do domu z punktami. Ten set był jednak powtórką z pierwszego. Dobra gra w polu i zagrywka nie wystarczyła do zrównoważenia słabej gry na siatce – obszernie relacjonował mecz Szymon Popik, zawodnik Spartakusa. - Zagraliśmy dobry mecz, jednak to nie wystarczyło żeby zdobyć punkty – dodawał trener ekipy z Adamówki, Artur Grasza. W ostatnim pojedynku tej kolejki KS Grom Rozbórz Długi zwyciężył Sokół Sieniawa 3:1. Goście byli w stanie triumfować tylko w premierowej partii meczu. Trzy następne sety padły już łupem miejscowym. Na uwagę zasługuje jednak wynik drugiej partii, w której oba zespoły toczyły zacięty bój na przewagi. Ostatecznie to gospodarze wygrali aż 41:39, co z pewnością dodało im skrzydeł w dwóch kolejnych setach.