III liga K: SST Lubcza Racławówka pierwszym liderem
Utworzono: 2014-10-12 14:17:09 - Autor: Patryk Polek

Ciekawie było w kolejce inaugurującej rozgrywki III ligi kobiet. Spośród czterech spotkań, dwa rozstrzygnęły się dopiero po pięciu partiach. Pierwszym liderem została Lubcza Racławówka, która w trzech setach uporała się z Sanoczanką.

Jeden z faworytów ligi – Lubcza Racławówka podejmowała na własnym boisku ekipę Sanoczanki Sanok. Mimo braku dwóch podstawowych zawodniczek, Lubczy udało się w trzech setach pokonać młody zespół Sanoczanki. Całe spotkanie nie było zbyt zacięte, a emocje kibice mogli przeżywać dopiero w ostatniej, trzeciej partii. O wiele więcej emocji było za to w spotkaniu Polonii Przemyśl z Marbą Sędziszów Młp. Gospodynie prowadziły już 2:0, lecz od trzeciego seta całkowicie zacięła się ich gra. Przyjezdne poszły za ciosem i w tie-breaku zwyciężyły 15:9. Po raz kolejny potwierdziło się stare siatkarskie porzekadło, że kto przy prowadzeniu 2:0 nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. Pięć setów oglądali także kibice zgromadzeni na meczu Wisłoki Dębica z MOSiR-em Jasło. Pojedynek w Dębicy był praktycznie kopią meczu w Przemyślu. Wisłoka prowadziła 2:0, pozwoliła wyrównać stan meczu i w piątej odsłonie uległa rywalkom 11:15.

W ostatnim pojdeynku premierowej kolejki ligi SAN-Pajda Jarosław triumfował nad drużyną AZS UR Rzeszów. Jarosławianki musiały namęczyć się z rywalkami w pierwszej i trzeciej partii. Druga odsłona zdecydowanie należała już do miejscowych, które dzięki zwycięstwo bez straty seta znajdują się na drugim miejscu w tabeli. Prowadzi Lubcza Racławówka, a trzecie i czwarte miejsce zajmuje MOSiR Jasło oraz Marba Sędziszów Młp.

Co ciekawe mecze III ligi kobiet toczyć będą się co dwa tygodnie. Ostatnia kolejka fazy zasadniczej zaplanowana jest dopiero na 18 kwietnia.