III liga K: Polonia Przemyśl pewnie pokonała swoje rywalki
Utworzono: 2015-05-02 20:26:44 - Autor: Patryk Polek

W meczu półfinałowym o awans do II ligi kobiet, ekipa UKS-u 15 Polonii Przemyśl pokonała AZS AWF Biała Podlaska w trzech setach. Przemyski zespół awansował tym samym do turnieju finałowego rozgrywek z pierwszego miejsca.

Polonia od początku do końca dominowała nad rywalkami dzięki czemu już pierwsza odsłona skończyła się wynikiem 25:12. Później obraz gry nie uległ zmianie. Chociaż przewaga podkarpackiego zespołu nie była tak miażdżąca, to przemyślanki pewnie triumfowały w dwóch kolejnych setach do 18 i zapewniły sobie awans do turnieju finałowego z pierwszego miejsca. - Mecz był bez historii, a pierwszy set to koncert w naszym wykonaniu. Dominowaliśmy w każdym elemencie. Drugi set był podobny - przede wszystkim zagraliśmy pewnie mocną zagrywką, a akademiczki miały duże problemy z jej przyjęciem. Przy prowadzeniu 20:11 na boisku pojawiły się zmienniczki. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana. Do stanu 14:14 toczyła się gra punkt za punkt. Później za sprawą skutecznej zagrywki odskoczyliśmy na pięć punktów i do końca kontrolowaliśmy przebieg sytuacji - relacjonował nam trener przemyskiej ekipy, Robert Gierlach, który nie ukrywa, że jego zespół ma drugoligowe aspiracje. - Jedziemy na turniej finałowy i będziemy walczyć. Bardzo chcemy uzyskać awans, ale czy zagramy w II lidze, to będzie zależało od finansów - zakończył trener Gierlach..

Ekipa "15" na ostateczne zmagania, których stawką będzie awans do II ligi (15-17 maja) uda się prawdopodobnie do Tomaszowa Mazowieckiego. Przypomnijmy, że awans uzyska zwycięzca każdego z czterech turniejów finałowych.

UKS "15" Polonia Przemyśl - AZS AWF Biała Podlaska 3:0
(25:12, 25:18, 25:18)

Polonia: Kamila Presz (k), Irmina Sikora, Lilia Winiarska, Joanna Wiśniowska, Barbara Smyk, Magdalena Fudali, Agnieszka Galanty (libero) oraz Katarzyna Dergun, Monika Zabrowarna, Dominika Łazor, Sandra Górecka i Justyna Pilch (libero)