III liga K: Marba nie dała rady Skawie
Utworzono: 2015-05-02 21:36:47 - Autor: Patryk Polek

III liga K: Marba nie dała rady Skawie

Siatkarki Marby Sędziszów Młp. uległy gospodyniom turnieju półfinałowego o awans do II ligi kobiet, Skawie Wadowice, w czterech setach. Podopieczne Magdaleny Mokrzyckiej wciąż jednak mają szanse na awans do finału. Aby tak się stało sędziszowianki muszą w niedzielę pokonać ekipę UMCS-u Lublin.

Pierwsze dwie odsłony sobotniego pojedynku przebiegały pod dyktando miejscowych. Chociaż Marba na początku obejmowała prowadzenie, to z biegiem upływu setów wadowiczanki doganiały nasze zawodniczki i przejmowały inicjatywę. Przełamanie przyszło w trzeciej części gry. Sędziszowianki  pewnie ograły przeciwniczki i wciąż miały nadzieję na zwycięstwo. Czwarta partia była wyrównana, ale to gospodynie miały lekką przewagę. Przy stanie 22:20 mocnym zbiciem popisała się zawodniczka z Wadowic. Skawa zdobyła jeszcze dwa punkty z rzędu, ale tym samym odpowiedziała Marba. Ostatecznie to jednak gospodynie zdobyły ostatnie oczko w tym spotkaniu i mogły cieszyć się z cennego zwycięstwa w pierwszym pojedynku weekendowych zmagań.

Podopieczne Magdaleny Mokrzyckiej, by uzyskać awans do turnieju finałowego, muszą w niedziele pokonać ekipę AZS-u UMCS Lublin, który w sobotę uległ Skawie Wadowice 0:3.

Skawa Wadowice – Marba Sędziszów Młp. 3:1
(25:16, 25:18, 17:25, 25:22)

Składy zespołów:
Skawa: Książęk, Baranowska, Stopyra, Widlarz, Palmirska, Żmuda, Kuligowska oraz Panek, Sordyl, Ryczko, Kasperek, Bąk
Marba: Mokrzycka, Pieprzak, Niedbała, Ziajor, Stefanik, Mich, Chmura (libero)

Rozgrywki 2019/2020
Lp. Zespół pktMistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas