III liga K: Komplet punktów gospodyń
Utworzono: 2014-11-10 13:56:24 - Autor: Patryk Polek

Bez większych niespodzianek zakończyły się spotkania 3. kolejki III ligi kobiet. W najciekawszym pojedynku Marba Sędziszów Małpolski pokonała w czterech setach Lubczę Racławówka i awansowała na trzecie miejsce w tabeli.

Marba Sędziszów Młp. spotkanie z Lubczą Racławówka zaczęła od przegranego na przewagi seta, 25:27. Później podopieczne Magdaleny Mokrzyckiej z akcji na akcję wyraźnie się rozkręcały i pewnie triumfowały w partii numer dwa (25:19), doprowadzając do remisu w meczu. Trzecia odsłona zaczęła się po myśli przyjezdnych, które po chwili prowadziły już 7:2. Sędziszowianki zdołały jednak dogonić przeciwniczki i w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zwycięstwo w partii trzeciej podbudowało niesione dopingiem licznej grupy kibiców gospodynie. Ich przewaga w czwartej odsłonie była niepodważalna, bowiem prowadziły już 16:9 i 22:16. W rezultacie set zakończył się wysokim zwycięstwem, 25:17 i miejscowe mogły cieszyć się pierwszym ligowym kompletem punktów, który pozwolił im wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli. Lubcza po porażce plasuje się na piątej pozycji.

UKS Marba Sędziszów Młp. - SST Lubcza Racławówka 3:1
(25:27, 25:19, 25:22, 25:17)

Marba: Flis, Pieprzak, Niedbała, Ziajor, Mich, Stefanik, Chmura (libero) oraz Mokrzycka i Surman

Ciekawe widowisko, w którym po obu stronach wystąpiły wyłącznie zawodniczki młodszej generacji obejrzeli kibice zebrani w hali jarosławskiego MOSiR-u, w którym miejscowa SAN-Pajda podejmowała Sanoczankę Sanok. Zawodniczki z Sanoka okazały się wymagającym przeciwnikiem, stawiając ambitny opór. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Przyjezdne podbijały wiele piłek, co pozwalało im na wyprowadzanie skutecznych kontr. W końcówce seta jarosławski zespół wzmocnił i ustabilizował zagrywkę, na którą sanoczanki nie były w stanie wystarczająco skutecznie zareagować. Ostatecznie premierowa odsłona meczu padła łupem gospodyń – 25:20. Set drugi i trzeci to utrzymująca się przewaga zespołu SAN-Pajda. Przewaga wzrostu i siły na siatce, która przekładała się na lepszą grę blokiem i w elemencie ataku, a także mocna zagrywka, nie pozwalająca przeciwniczkom na swobodną organizację sprawiły, że całe spotkanie zakończyło się triumfem jarosławianek w stosunku 3:0, które z dorobkiem kompletu oczek i zerową stratą setów prowadzą w tabeli III ligi kobiet. Sanoczanka jest szósta.

AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław - PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0
(25:20, 25:18, 25:15)

SAN-Pajda: Karina Chmielewska, Weronika Mikulska, Patrycja Magierowska, Magdalena Dynarowicz, Katarzyna Łagożny, Zuzanna Rusak, Magdalena Pajda, Joanna Waszyńska, Weronika Słowik, Małgorzata Sosnowska, Gabriela Macek, Paulina Kłuś (libero)

Czterech setów potrzebował z kolei wicelider rozgrywek, AZS UR Rzeszów, by pokonać jasielski MOSiR. Przyjezdne całkowicie zaskoczyły miejscowe w pierwszej odsłonie meczu i dość nieoczekiwanie wysoko wygrały 25:18. Podrażnione takim obrotem sytuacji doświadczone rzeszowianki „odwdzięczyły” się swoim rywalkom w drugiej partii i tym razem to one były górą, triumfując do 19. Trzeci i czwarty set również padł łupem podopiecznych Tadeusza Olszowego, które po zwycięstwie 3:1 zachowały status wicelidera III ligi.

KU AZS UR - UKS MOSiR Jasło 3:1
(18:25, 25:19, 25:23, 25:14)

AZS: Krochmal, Wolańska, Dziadosz, Kutyła, Broszkiewicz, Bator, Gumienna (libero) oraz Koc, Biskup i Kędzior