III liga K: Dobiegła końca faza zasadnicza III ligi kobiet
Utworzono: 2015-04-19 21:56:23 - Autor: Patryk Polek

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej III ligi kobiet, gładkie wygrane w trzech setach odniosły drużyny z Jasła oraz Przemyśla. Czterosetowe spotkanie pomiędzy Marbą a SAN-Pajdą padło łupem przyjezdnych, natomiast drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego walkowerem wygrała z Wisłokiem Dębicą.

Ostatnia kolejka III ligi K nie przyniosła zbyt wiele emocji. Do ciekawego meczu doszło w Sędziszowie Młp. Trzecia w tabeli Marba podejmowała na własnym boisku liderki, niepokonane zawodniczki SAN-Pajdy Jarosław. Po wygranej przyjezdnych w pierwszej odsłonie, w drugiej miejscowe uwierzyły we własne możliwości, doprowadzając do wyrównania (25:21). Później jednak na boisku brylowały już tylko siatkarki z Jarosławia. Triumf kolejno do 18 i 10 zapewnił im kolejny komplet oczek. W sezonie 2014/2015 SAN-Pajda w 14 meczach straciła tylko jedno oczko! Porażkę Marby wykorzystała Polonia Przemyśl, która mierzyła się na wyjeździe z Sanoczanką. Wygrana w trzech setach dała przemyskiej ekipie awans na trzecie miejsce w tabeli kosztem sędziszowianek, które spadły na czwartą lokatę.

W ostatnim pojedynku Lubcza Racławówka nieudanie zakończyła sezon. Podopieczne Alicji Nerc nie sprostały na własnym boisku MOSiR-owi Jasło (0:3) i sezon zakończyły na odległej, szóstej pozycji.

Co ciekawe województwo podkarpackie w turniejach półfinałowych o awans do II ligi reprezentowane będzie przez… trzecią i czwartą drużynę. SAN-Pajda Jarosław ma już zespół w drugiej lidze, więc nie może wystawić ekipy do walki o szczebel centralny, zaś AZS UR Rzeszów, zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami, ze względu na finanse również nie zamierza walczyć o II ligę. Przypomnijmy, że rzeszowianki w zeszłym sezonie w świetnym stylu wywalczyły awans, lecz ze względu na brak środków finansowych nie przystąpiły do rozgrywek centralnych.