III liga K: Bez niespodzianek w 2. kolejce
Utworzono: 2014-10-26 18:51:46 - Autor: Patryk Polek

W 2. kolejce III ligi kobiet obyło się bez niespodzianek, gdyż wygrywali faworyci. Co ciekawe w żadnym z meczów o wyniku nie decydował tie-break. W tabeli z kompletem punktów prowadzi MKS SAN-Pajda Jarosław.

W kategoriach niespodzianki należałoby jednak rozpatrywać porażkę Lubczy Racławówka z Polonią Przemyśl. Zważywszy jednak na fakt, że ekipa z Racławówki pojechała do Przemyśla w mocno okrojonym składzie oraz że podopiecznym Alicji Nerc nigdy nie grało się dobrze w tym miejscu, to można było spodziewać się, że miejscowe wykorzystają sprzyjające okoliczności i będą chciały sięgnąć po zwycięstwo za trzy punkty. Tak też się stało, jednak z pewnością  nawet same gospodynie nie spodziewały się, że triumf przyjdzie im tak łatwo. W rezultacie mecz trwał około godziny i każdy set rozgrywany był pod dyktando przemyskiej drużyny, która po wygranej 3:0 dopisała cenny komplet punktów do ligowej tabeli. W podobnych okolicznościach toczył się pojedynek AZS-u UR Rzeszów z Marbą Sędziszów Młp. Gospodynie kontrolowały spotkanie od początku do końca, zasłużenie wygrywając w trzech setach.

Takim samym wynikiem zakończył się również mecz MOSiR-u Jasło z liderem rozgrywek, MKS-u SAN-Pajdy Jarosław. „Biszkopty” pozwoliły ugrać swoim rywalkom tylko 45 punktów w trzech odsłonach i zanotowały drugie zwycięstwo w sezonie. Podopieczne Piotra Pajdy wykorzystały potknięcie Lubczy i wskoczyły na fotel lidera. Jedyny pojedynek w tej kolejce, który trwał dłużej niż 3 sety miał miejsce w Sanoku. Miejscowa Sanoczanka zwyciężyła Wisłokę Dębica w stosunku 3:1. Całe spotkanie miało dziwny przebieg. Każdy set to dominacja jednej z drużyn, która budowała przewagę od samego początku, kontrolując przebieg wydarzeń. Dębiczanki zdołały wygrać tylko trzecią część tego meczu. W pozostałych wyraźne lepsze były gospodynie, które po ostatnim gwizdku sędziego cieszyły się z trzech oczek. Przyjezdne z dorobkiem jednego punktu zamykają tabelę III ligi kobiet. Sanoczanka zaś plasuje się na piątej pozycji.

Następna  kolejka III ligi kobiet zaplanowana jest na 8 października. Ciekawie powinno być w Sędziszowie Młp., gdzie miejscowa Marba podejmować będzie Lubczę Racławówka. W pozostałych meczach zmierzą się ze sobą: Wisłoka Dębica z Polonią Przemyśl, MKS SAN-Pajda Jarosław z Sanoczanką Sanok oraz AZS UR Rzeszów z MOSiR-em Jasło.