Utworzono: 2014-05-18 20:01:55

Horror dla Resovii

Zawodnicy AKS-u Resovii Rzeszów dopięli swego i po pasjonującym meczu półfinałowym pokonali drużynę Serbinów Biała Podlaska 2:1. Jutro o godzinie 13.45 rzeszowianie w finale Mistrzostw Polski młodzików podejmą zespół MOS Wola Warszawa.

Skuteczny rzeszowski blok siał spustoszenie w szeregach Serbinowa w pierwszej odsłonie. W tej partii zawodnikom Grzegorza Wisza wychodziło praktycznie wszystko. Gdy AKS miał w górze piłkę setową to rywale na koncie mieli zaledwie 7 oczek. Zespół Serbinowa zdołał jednak jeszcze zdobyć w tej partii 5 punktów. Słabsza końcówka przełożyła się na dalsze losy spotkania.

Zmęczeni rzeszowianie w drugim secie zaczęli popełniać co raz więcej błędów, co spowodowało, że Serbinów wyszedł prowadzenie 10:6. Potem przewaga rosła w zastraszającym tempie, a Resovii nie pomagały nawet przerwy na żądanie, o które prosił trener Wisz. Widzowie przecierali oczy ze zdziwienia, bo sytuacja w hali w Nowym Tomyślu zmieniła się o 180 stopni. Choć AKS zdołał zmniejszyć rozmiary porażki to o tym, kto zagra w finale MP musiał zadecydować tie-break.

Decydujący set lepiej rozpoczęli zawodnicy z Białej Podlaski, którzy objęli prowadzenie 7:4. As serwisowy Marcina Karakuły doprowadził do wyrównania stanu seta (7:7). Po zmianie stron nadal przeważali gracze Serbinowa, ale końcówka należała do rzeszowian. Blok Maksymiliana Starca doprowadził do remisu po 13, a punktowa zagrywka Michała Marszalaka dała Resovii upragniony 15 punkt i awans do finału MP.

Statuetka najlepszego zawodnika w szeregach AKS-u powędrowała w ręce Marcina Karakuły.

AKS Resovia Rzeszów – UKS Serbinów Biała Podlaska 2:1 (25:12, 19:25, 15:13)

AKS: Burnatowski, Marszałek, Golesz, Karakuła, Pyrsak, Starzec oraz Kruczek, Wirski i Drążek.