Utworzono: 2014-05-18 20:05:20

Horror dla AKS-u Resovii

Kto nie wygrywa 2:0, ten przegrywa 2:3 – tak mówi stare siatkarskie przysłowie. Tym razem okazało się ono szczęśliwe dla kadetów AKS-u Resovii, którzy pomimo przegranych dwóch pierwszych setów, pokonali Chemik Bydgoszcz w pierwszym meczu turnieju finałowego Mistrzostw Polski.

Pierwsza odsłona od pierwszych piłek pokazała, że w hali w Proszowicach spotkały się drużyny aspirujące do medali krajowego championatu. Wynik przez całą partię oscylował wokół remisu, ale w końcówce więcej cierpliwości zachowali zawodnicy z Bydgoszczy i wygrali pierwszego seta do 23.

Rozbici rzeszowianie w drugiej partii nie potrafili z Chemikiem nawiązać wyrównanej walki. Efektem słabszej gry była wysoka przewaga rywali, która w pewnym momencie wynosiła aż siedem oczek. Bydgoszczanie spokojnie dowieźli zwycięstwo do końca partii, prowadząc w meczu już 2:0.

Kolejny przegrany set podziałał mobilizująco na podopiecznych Artura Łozy. AKS poprawił skuteczność ataku i mimo zaciętego początku partii, dominował w końcówce trzeciej odsłony. W rezultacie rzeszowianie wygrali do 20 i zachowali szansę na zwycięstwo.

Czwarty set był bardzo podobny do poprzedniego. Znów dobrą dyspozycję prezentowali gracze z Rzeszowa, co potwierdzili w ostatniej fazie czwartej partii, doprowadzając tym samym do tie-breaka.

W decydującej odsłonie emocji było co niemiara. Walka punkt za punkt trwała od pierwszej do ostatniej piłki. Wojnę nerwów na swoją korzyść rozstrzygnęli rzeszowianie, którzy pokazali, że nawet przegrywając 0:2 można śmiało myśleć o wygraniu meczu.

Nagrodę MVP tego spotkania odebrał Marcin Komenda, kapitan i reżyser gry AKS-u.

AKS Resovia Rzeszów – Chemik Bydgoszcz 3:2 (23:25, 16:25, 25:20, 25:19, 17:15)