Utworzono: 2014-05-18 21:00:41

Finał Orlik Volleymanii za nami

Dwie drużyny z Podkarpacia wzięły udział w Ogólnopolskim Finale Orlik Volleymanii, który odbył się w miniony weekend w Poznaniu. Zespół chłopców z Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie zajął miejsca 5-8, natomiast dziewczęta z UKS-u Zaleszany zakończyły rywalizację na fazie grupowej.

Tegoroczne rozgrywki rozpoczęły się od eliminacji wojewódzkich. Z Podkarpacia do finałów makroregionów które rozegrane zostały w Starym Sączu, awansowały po dwie drużyny dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt rywalizowały UKS Zaleszany oraz MUKS Leżajsk. Do zawodów ogólnopolskich awansował ten pierwszy zespół. Natomiast w zmaganiach chłopców brały udział zespoły reprezentujące Rzeszów: Gimnazjum Sportowe oraz Gimnazjum nr 7. Do poznańskiego turnieju kwalifikację uzyskała drużyna GS Rzeszów. W nim podopieczni trenera Grzegorza Wisza radzili sobie bardzo dobrze, a porażkę zaznali dopiero w meczu ćwierćfinałowym, w którym ulegli drużynie G48 MOS Wola Warszawa.

Triumfatorem w turnieju dziewcząt był zespół Sandecja Nowy Sącz, a wśród chłopców najlepsza okazała się drużyna reprezentująca Gimnazjum nr 3 z Krotoszyna. W zawodach brali udział zawodnicy w wieku 13 lat i młodsi.