Utworzono: 2014-05-18 21:08:28

Faworytki nie zawodzą

Za nami kolejne zmagania w lidze kadetek. W grupie pierwszej swoją dominacje potwierdziły zawodniczki z Jarosławia i Rzeszowa. Natomiast na drugim froncie bardzo dobrze spisały się siatkarki Kolbuszowianki, które wygrały wszystkie sety. Dobrą dyspozycje zaprezentowała też Szóstka Mielec.

Grupa 1

W turnieju rozgrywanym w Przemyślu z bardzo dobrej strony pokazał się MKS SAN-Pajda Jarosław. Zarówno starsze, jak i młodsze zawodniczki wygrały wszystkie swoje spotkania. Miejscowe siatkarki wygrały tylko jeden set.

Drugi turniej odbył się w Łańcucie, gdzie dominował zespół MKS MOS V LO Rzeszów. Ze zmiennym szczęściem rywalizowały Karpaty Krosno. Krośnianki przegrały set otwarcia z gospodyniami, ale później pokazały charakter i wygrały 2:1. Natomiast w drugim meczu, mimo ambitnej walki, musiały uznać wyższość zawodniczek ze stolicy Podkarpacia.

Wyniki:
UKS 15 Gimnazjum nr 1 - Polonia Przemyśl - MKS SAN-Pajda Jarosław 0:2 (12:25, 7:25)
PBS Bank Sanoczanka Sanok - MKS SAN-Pajda Jarosław II 1:2 (25:12, 16:25, 9:15)
PBS Bank Sanoczanka Sanok - MKS SAN-Pajda Jarosław 0:2 (14:25, 9:25)
UKS 15 Gimnazjum nr 1 - Polonia Przemyśl - MKS SAN-Pajda Jarosław II 0:2 (12:25, 20:25)

MKS Łańcut - Karpaty MOSiR Krosno 1:2 (25:20, 9:25, 3:15)
MKS MOS V LO Rzeszów - UKS MOSiR Jasło 2:0 (25:14, 25:7)
MKS MOS V LO Rzeszów - Karpaty MOSiR Krosno 2:0 (25:16, 28:26)
MKS Łańcut - UKS MOSiR Jasło 1:2 (21:25, 25:22, 9:15)

Grupa 2

W Nowej Dębie dominowała Kolbuszowianka, która nie straciła żadnego seta w dwóch meczach. Po jednej wygranej zanotowały zespoły z Leżajska i Żołyni. Gospodynie muszą zadowolić się zwycięstwem w jednej partii.

Spore emocje miały miejsce w Tarnobrzegu. Co prawda komplet zwycięstw zanotowała Szóstka Mielec, ale w spotkaniu z zespołem Vega MOSiR Stalowa Wola musiała się mocno napracować, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.