Utworzono: 2014-05-17 23:48:57

Faworytki nie zawiodły

W pierwszej kolejce III ligi seniorek emocji było jak na lekarstwo. Aż cztery mecze zakończyły się w trzech setach. Świadkami tie-breaka byli tylko kibice w Kielanówce, gdzie Lubcza Racławówka uległa rywalkom z Przemyśla. Pierwszym liderem została druga drużyna SAN-Pajdy Jarosław.

W Sanoku tamtejsza Sanoczanka zmierzyła się z Szóstką Mielec. Pierwszy set rozpoczął się od zdecydowanego prowadzenia mielczanek 8:1. Później przewaga urosła do 10 punktów, a trener SMS-u desygnował do boju młode zawodniczki, wykorzystując podwójną zmianę. Zmienniczki udźwignęły odpowiedzialność i dowiozły prowadzenie do końca.

W kolejnej odsłonie dominacja podopiecznych trenera Murdzy nie była już tak widoczna. Zmiany dokonane przez trenera Sanoczanki przyniosły pozytywny skutek, bo miejscowe napędziły w końcówce stracha mielczankom, ale i w tym secie zdołały one wygrać do 21.

Trzecią partię lepiej rozpoczęły zawodniczki Szóstki, które prowadziły już 16:7. Wtedy o czas poprosił trener Karaczkowski i jego podopieczne zabrały się za odrabianie strat, zdobywając aż sześć punktów pod rząd. Szkoleniowiec mielczanek wykorzystał przerwę na żądanie, a jego zawodniczki powróciły do dobrej dyspozycji, wygrywając całe spotkanie 3:0.

PBS Bank Sanoczanka Sanok - SMS UKS Szóstka Mielec 0:3
(17:25, 21:25, 16:25)

Sanok: Górniak, Gaweł, Bekier, Knurek, Deptuch, Adamiak, Chorążak (L) oraz Jasion, Bluj.
Mielec: Galica, N.Murdza, Wiercigroch, Warzecha, Pikusa, Kusik, W.Murdza (L) oraz Pisarczyk, Gumienna, Rusek.

Wyniki pozostałych spotkań:

KS Wisłoka Dębica - MKS San Pajda Jarosław 0:3 (18:25, 23:25, 18:25)
UKS Gimnazjum Dębowiec - UKS Marba Sędziszów Młp. 3:0 (25:19, 25:23, 25:17)
UKS MOSiR Jasło - AZS UR Rzeszów 0:3 (16:25, 19:25, 14:25)
SST Lubcza Racławówka - UKS 15 - Gimnazjum Nr 1 Przemyśl 2:3 (21:25, 16:25, 27:25, 26:24, 13:15)