EYOF: Polacy zagrają o złoto!
Utworzono: 2015-07-31 23:18:59 - Autor: Patryk Polek

EYOF: Polacy zagrają o złoto!

Polscy zawodnicy, z trzema siatkarzami z Podkarpaca w składzie, jak burza przeszli przez turniej XIII Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy i w sobotę zagrają z Bułgarią o finał tej imprezy.

Młodzi podopieczni Sebastiana Pawlika w swoim kolejnym spotkaniu zwyciężyli bez straty seta, odprawiając z kwitkiem kolejnych rywali. Tym razem na drodze biało-czerwonych stanęli Czesi, którzy ponownie nie sprawili dużych problemów naszym zawodnikom. W składzie Polaków nie zabrakło trójki rzeszowian – Mateusza Masłowskiego, Łukasza Kozuba i Jakuba Ziobrowskiego. Ten ostatni po raz kolejny potwierdził swoją wysoką dyspozycję, będąc najlepszym siatkarzem naszego zespołu, z dorobkiem 14 oczek.

W sobotę Polacy zmierzą się z Bułgarami o zwycięstwo w całej imprezie. Przypomnijmy, że wcześniej zawodnicy trenera Pawlika w trzech setach pokonali już ekipę „Junaków”. Warto dodać, że biało-czerwoni w Tbilisi nie stracili jeszcze ani jednej partii.

Polska - Czechy 3:0
(25:19, 25:23, 25:21)

Składy zespołów:

Polska: Kwolek (9), Kochanowski (5), Ziobrowski (14), Droszyński (1), Woch (4), Fornal (11), Masłowski (libero) oraz Kozub i Domagała
Czechy: Mikulenka (5), Dzavoronok (9), Hudak (1), Cervinka, Cermak (5), Smidl (8), Kunc (libero) oraz Handlir (3), Sulc (5), Indra i Novak

Rozgrywki 2018/2019
Lp. Zespół pkt
1 LKS Głogovia Głogów Młp. 3
2 UKS Kępa MOSiR Dębica 3Mistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas