EYOF: Nie było mocnych na Polaków, biało-czerwoni ze złotem
Utworzono: 2015-08-02 22:39:37 - Autor: Patryk Polek

EYOF: Nie było mocnych na Polaków, biało-czerwoni ze złotem

Polscy kadeci nie mieli sobie równych w rozgrywanym w Tbilisi XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Biało-czerwoni w finale, w nieco ponad godzinę rozprawili się z reprezentacją Bułgarii.

Podopieczni Sebastiana Pawlika przeszli przez turniej w Tbilisi jak burza. Odprawiali z kwitkiem kolejnych rywali, a w finale nie mieli większych problemów, by triumfować nad Bułgarami w trzech krótkich setach. Tym samym nasi reprezentanci nie przegrali w żadnym meczu ani jednego seta i podkreslili dominację w Europie w tej kategorii wiekowej. W składzie polskiej kadry nie zabrakło Jakuba Ziobrowskiego, Mateusza Masłowskiego i Łukasza Kozuba, wychowanków AKS-u V LO Rzeszów. Chociaż ten ostatni nie pojawił się w pojedynku o złoty medal na boisku, to i tak wcześniej przyczynił się do wielkiego sukcesu naszych kadetów.

Już 14 sierpnia odbędzie się docelowa impreza dla reprezentacji trenera Pawlika - mistrzostwa świata, które rozgrywane będą w Argentynie. Oby młodzi zawodnicy również w Ameryce Południowej kontynuowali fantastyczną passę i wrócili do kraju z medalem.

Polska - Bułgaria 3:0 
(25:15, 25:14, 25:18)

Składy zespołów: 
Polska: Kwolek (8), Kochanowski (7), Ziobrowski (14), Droszyński, Woch (12), Fornal (5), Masłowski (libero) oraz Szymański
Bułgaria: Szekerdzejew (9), I. Iwanow, Grozdanow (3), Parapunow (5), Ljuckanow (3), Manczew (2), Dramow (libero) oraz S. Iwanow (2) Kotew, Uzunow (1) i Dmitrow

Rozgrywki 2018/2019
Lp. Zespół pkt
1 LKS Głogovia Głogów Młp. 3
2 UKS Kępa MOSiR Dębica 3Mistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas