El. do ME: Rosjanki pokonane za trzy punkty, jest nadzieja na awans!
Utworzono: 2014-07-12 20:10:16 - Autor: Patryk Polek

Reprezentacja Polski juniorek w ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do ME w Moskwie pokonała gospodynie w czterech setach i zakończyła rywalizację na drugim miejscu. Teraz los biało-czerwonych jest już w rękach rywalek.

Polki nie najlepiej rozpoczęły spotkanie z Rosjankami. Na pierwszej przerwie technicznej przegrywały bowiem 4:8. Później jednak gra układała się coraz lepiej i podopieczne trenera Kosatki pewnie wygrały premierową odsłonę - 25:21. Drugi set toczył się pod dyktando naszej drużyny, która rządziła na boisku, wygrywając ostatecznie 25:20. Niewiele brakowało, by spotkanie zakończyło się w trzech setach, lecz gospodynie skutecznie utrudniały biało-czerwonym grę, rozstrzygając na swoją korzyść wyrównaną końcówkę (26:24). Czwarta, i jak się potem okazało, ostatnia odsłona była doskonałym podsumowaniem pojedynku. Siatkarki Sbornej nie były w stanie powstrzymać rozpędzonych Polek, które dzięki wygranej 25:16 zwyciężyły w całym meczu 3:1 i dopisały bezcenne trzy oczka do tabeli turnieju w Moskwie.

Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwone zakończyły turniej eliminacyjny do ME na drugi miejscu, ustępując gospodyniom o jedno oczko. Awans oprócz zwycięskich zespołów dwóch turniejów kwalifikacyjnych uzyska także lepsza drużyna z drugiego miejsca. Oznacza to, że los naszych siatkarek jest teraz w rękach drużyn, które w niedzielę rozegrają ostatnie mecze zawodów w Szwajcarii.

Bardzo dobry mecz z Rosjankami rozegrała Aleksandra Kazała, która była drugą najlepiej punktującą zawodniczką w drużynie. Ola zdobyła 18 punktów (18 ataków na 38 prób), a zagrywkę przyjmowała na dobrej, 64-procentowej skuteczności (w tym 32 procent perfekcyjnie). Druga z siatkarek Developresu, Kinga Stronias, tym razem nie pojawiła się na boisku.

Polska - Rosja 3:1
(25:21, 25:20, 24:26, 25:16)

Polska: Smarzek (29), Śmieszek (12), Grzelak (11), Moskwa (5), Bałdyga (3), Kazała (18), Kulig (libero) oraz Pacak (2), Nowakowska
Rosja: Serbina (2), Szkurichina (7), Grechanaja (15), Żurbienko (12), Sperskajte (6), Barczuk (9), Kurnosowa (libero) oraz Nowikowa (2), Konowalowa (3), Czeremiszina (1), Jurinskaja (5), Guskowa (libero)