Utworzono: 2014-05-18 22:14:37

Drugi dzień Ćwierćfinałów MP Juniorek

W pierwszym meczu Developres MKS V LO Rzeszów zmierzył się z TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski. Pierwszy set to zdecydowana dominacja zawodniczek z Rzeszowa, które pokonały przeciwniczki 25:10. W secie drugim zespół z Tomaszowa od początku toczył wyrównaną walkę, jednak na końcu uznać musiał wyższość drużyny gospodarzy przegrywając 21:25.

W pierwszym meczu Developres MKS V LO Rzeszów zmierzył się z TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski. Pierwszy set to zdecydowana dominacja zawodniczek z Rzeszowa, które pokonały przeciwniczki 25:10. W secie drugim zespół z Tomaszowa  od początku toczył wyrównaną walkę, jednak na końcu uznać musiał wyższość drużyny gospodarzy przegrywając 21:25.

W trzecim secie drużyna Developresu od samego początku kontrolowała swoją grę, pewnie wygrywając 25:14, a tym samym w całym meczu 3:0

Developres MKS V LO Rzeszów: Kazała(K), Kawa, Cichoń, Kordas, Krauz, Barszcz, Kowal, Mich, Hadera, Korzeń(L) TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski: Kaniewska, Marcyniuk(K), Kawecka, Lewczuk, Wojtowicz, Kozyra, Lachowska, Karpiuk, Umer(L)

W kolejnym meczu zmierzyły się zespoły AZS UMCS TPS Lublin i VC Victoria MOSiR Cieszyn. Pierwszy set rozpoczął się znaczną przewagą drużyny z Lublina, która wygrała seta 25:12. Kolejny set podobnie jak set pierwszy od samego początku był w rękach drużyny z Lublina, która w 17 min pewnie wygrała 25:12. Set trzeci zaczął się od wyrównanej walki obu drużyn, jednak zawodniczki z Lublina cały czas kontrolowały swoją grę, wygrywając 26:24, a cały mecz 3:0.

AZS UMCA TPS Lublin: Olejnik, Bozym, Kołodziejczyk(K), Górzyńska, Jarosińska, Gieroba, Lipska, Drabko, Tymosiewicz, Bogusz(L) VC Victoria MOSiR Cieszyn: Grzybek, Bul, Kałuża, kruk, Bortliczek, Krzempek(K), Husarek, Sołtysek, Matusiak, Gaś, Ćmiel(L), Brudny(L)

W trzecim meczu zmierzyły się zespoły MUKS Piątka Sandomierz i TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski. W meczu tym od samego początku toczyła się wyrównana walka, jednak w końcówce seta lepszy okazał się zespół z Tomaszowa Lubelskiego zwyciężając 25:18. Drugi set podobnie jak set pierwszy zakończył się wynikiem 25:18, jednak tym razem dla drużyny z Sandomierza. Set trzeci zakończył się wygraną zespołu z Sandomierza 25:21. W secie tym przy stanie 1:3 żółtą kartkę otrzymał trener z Tomaszowa. Kolejny set rozgrywany był na przewagi. Po dobrej grze obu drużyn, lepszy okazał się zespół z Tomaszowa wygrywając 27:25.
14-minutowy tie-break należał do drużyny z Sandomierza, która nie dała wyrwać sobie zwycięstwa i wygrywając 15:10 zapisała na swoim koncie zwycięstwo 3:2 w całym meczu.

MUKS Piątka Sandomierz: Śmiszek, Sulik, Fietko, Kubrak, Bryła(K), Maruszczak, Przewłocka, Pietrasik, Juda, Kuczyńska, Witczak(L),
Rokicka(L)
TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski: Kaniewska, Marcyniuk(K), Kawecka, Lewczuk, Wojtowicz, Kozyra, Lachowska, Karpiuk, Umer(L)

Ostatni mecz w sobotnie popołudnie rozegrały ze sobą zespoły VC Victoria MOSiR Cieszyn i MUKS Sparta Warszawa. Od początku faworytem spotkania był zespół z Warszawy, który pewnie wygrał 3:0 (25:8, 25:12; 25:14).

VC Victoria MOSiR Cieszyn: Grzybek, Bul, Kałuża, kruk, Bortliczek, Krzempek(K), Husarek, Sołtysek, Matusiak, Gaś, Ćmiel(L), Brudny(L) MUKS Sparta Warszawa: Sidor, Szafraniak, Sętkiewicz, Pogorzelska, Tomczyk, Bociek, Sołyga, Baranowska, Duda, Alagierska, Szmigielska, Hodera