Dominik Depowski: Chcę się jak najbardziej rozwijać, robić duże postępy i zdobywać jak największe sukcesy
Utworzono: 2015-08-17 17:12:15 - Autor: Barbara Setlik

Dominik Depowski: Chcę się jak najbardziej rozwijać, robić duże postępy i zdobywać jak największe sukcesy

W ubiegłym sezonie reprezentował barwy Politechniki Warszawskiej. Przez ostatnie dwa tygodnie wraz z reprezentacją Polski juniorów, pod okiem Jakuba Bednaruka przygotowywał się do Mistrzostw Świata. Na pozycji przyjmującego toczy się rywalizacja, a o bilet do Meksyku walczy Dominik Depowski. Zobaczmy co po zgrupowaniu w Krośnie powiedział przyjmujący.

Na trzy sparingowe spotkania odnosicie trzy porażki. Jak oceniasz formę drużyny?

- Forma naszej drużyny jeszcze nie jest w pełni taka doskonała, jaką chcielibyśmy prezentować. Nie ukrywam, że mogliśmy wygrać te trzy mecze sparingowe z Brazylijczykami. W każdym z tych spotkań zadecydowały końcówki. My popełnialiśmy za dużo własnych błędów, nie kończyliśmy ataków i to wszystko zadecydowało o naszych porażkach. 

Co możesz powiedzieć o atmosferze w waszym zespole?

- Myślę, że w naszej drużynie jest dobra atmosfera. Na treningach ciężko pracujemy i dajemy z siebie wszystko. Każdy z zawodników dobrze dogaduje się z resztą zespołu i w każdej sytuacji wzajemnie się wspieramy. Wiemy, że możemy na siebie liczyć. 

Czy fakt, że zgrupowania macie w różnych częściach Polski jakoś wam sprzyja, czy wręcz przeciwnie?

- Ciężko powiedzieć. Według mnie nie ma większego znaczenia, czy gramy tutaj czy tutaj. W każdej miejscowości, gdzie mamy zgrupowanie, gdzie trenujemy jest trochę inaczej. Myślę, że to czy obozy mamy w Spale, czy w różnych częściach Polski, nie wpływa na nasze przygotowania. My ciężko pracujemy i dążymy do tego, żeby grać coraz lepiej i żeby nasza forma z dnia na dzień wzrastała. 

Co jest najmocniejszą a co najsłabszą stroną waszej drużyny i jak wygląda wasza współpraca z trenerem?

- Na pewno naszą najmocniejszą stroną jest zespołowość. Bardzo dobrze się dogadujemy na boisku jak i poza nim i to jest naszym największym atutem. Ciężko powiedzieć, co jest naszą najsłabszą stroną. Jeżeli coś nie wychodzi nam na treningach, to zaraz staramy się to naprawić i korygować. Jeśli chodzi o współpracę z trenerem Bednarukiem, to przebiega ona bez zastrzeżeń. Bardzo dobrze się nam z nim pracuje. 

Co sądzisz o tym, że w rozgrywkach seniorskich gra się 14-stką, a w rozgrywkach młodzieżowych jesteście ograniczeni do 12-stu zawodników?

- Nie powiem, żebyśmy byli z tego powodu zadowoleni. W naszej kadrze jest osiemnastu graczy i każdy chciałby załapać się składu. Niestety na mistrzostwa pojedzie tylko dwunastu zawodników i trener musi podjąć decyzję, kogo odrzucić, a kto pojedzie do Meksyku. Ciężko się z tym czujemy, ale każdy z nas daje z siebie jak najwięcej, wkłada w przygotowania dużo pracy, aby móc załapać się na mistrzostwa. 

Ponownie w Krakowie grać będziesz z Marcinem Kanią i Bartkiem Mordylem. Jak zapatrujesz się na nadchodzący sezon?

- Tak, ponownie będę w jednej drużynie z Marcinem i Bartkiem. Bardzo się cieszę z tego powodu, ponieważ znamy się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o nadchodzący sezon, to chcę się jak najbardziej rozwijać, robić duże postępy i zdobywać jak największe sukcesy. 

Rozgrywki 2018/2019
Lp. Zespół pkt
1 LKS Głogovia Głogów Młp. 3
2 UKS Kępa MOSiR Dębica 3Mistrzostwa Polski Sędziów
Jazgot
Rest
Handlopex
Air Res
Green Gas