Utworzono: 2014-05-18 20:07:18

Dobra passa kadetów

W drugim dniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski kadetów siatkarze AKS-u Resovii Rzeszów pokonali KS Metro Warszawa 3:2. To już drugie zwycięstwo rzeszowian w tym turnieju. Nagrodę MVP meczu odebrał Mateusz Jóźwik.

Rzeszowianie rozpoczęli to spotkanie od mocnego uderzenia, szybko obejmując prowadzenie 7:2. W dalszej fazie seta utrzymywała się wysoka przewaga zawodników z Podkarpacia. W końcówce warszawianie zaczęli odrabiać starty i zniwelowali dystans do trzech oczek. Wtedy znów do dobrej gry powrócili zawodnicy Artura Łozy i wygrali seta do 19.

Druga odsłona to całkowita zamiana ról. Gracze ze stolicy przejęli inicjatywę i objęli prowadzenie 8:3. Zawodnicy AKS-u nie dali jednak za wygraną i zbliżyli się do rywali. Wynik 16:17 dawał nadzieje na zwycięstwo dla obu drużyn, ale to warszawianie zachowali większą skuteczność i rozstrzygnęli partię na swoją korzyść.

Trzeci set to wymiana ciosów z obu stron, co sprawiło, że na tablicy często pojawiał się wynik remisowy. Dopiero w połowie seta Metro podkręciło tempo i odskoczyło przeciwnikom na cztery oczka. Taka przewaga wystarczyła, aby spokojnie dowieźć wynik do końca trzeciej odsłony.

Do kolejnej części meczu rzeszowianie wyszli mocno zmobilizowani i na efekty nie trzeba było długo czekać. AKS znów grał jak z nut, a ich postawa bliźniaczo przypominała tę z seta pierwszego. Przy stanie 21:9 było już niemal pewne, że kibice w Proszowicach będą świadkami tie-breaka. Tak też się stało, ponieważ Metro ugrało w tej partii tylko 12 oczek.

Decydujący set był bardzo wyrównany. Do stanu 9:9 żadna z drużyn nie zdołała wyjść na choćby dwupunktowe prowadzenie. Dopiero wtedy rzeszowianie włączyli piąty bieg i zdobyli pięć punktów, oddając rywalom tylko dwa. Najlepszym graczem spotkania został wybrany Mateusz Jóźwik, przyjmujący Resovii.

AKS Resovia Rzeszów – Metro Warszawa 3:2 (25:19, 20:25, 21:25, 25:12, 15:11)