Utworzono: 2014-05-18 21:15:05

"Biszkopty" lepsze od mielczanek

W siódmej kolejce Ligi Juniorek doszło do pojedynku dwóch zespołów z czuba tabeli. W nim MKS SAN-Pajda Jarosław pokonał SMS UKS Szóstka Mielec 3:0. W takim samym stosunku wygrały również Karpaty Krosno i SAN-Pajda II. Sanoczanka Sanok po pięciosetowym boju pokonała ostatnią w tabeli drużynę z Nowej Dęby.

W meczu rozgrywanym już w piątek MKS SAN-Pajda podejmował we własnej hali Szóstkę Mielec. Gospodynie w tym spotkaniu poprowadził, debiutujący w tej roli, Paweł Pajda, syn pierwszego trenera zespołu. Jego podopieczne rozpoczęły mecz od mocnego uderzenia, wychodząc na prowadzenie 6:2. W kolejnych akacjach jarosławianki powiększały przewagę, by wygrać całą partię do 15.

Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty. Mielczanki przegrywały już 3:0, ale chwilę później zdobyły pięć punktów z rzędu. W dalszej części partii popularne „Biszkopty” odrobiły straty, a następnie osiągnęły pięciopunktowe prowadzenie (22:17). W końcówce ta przewaga na moment się zmniejszyła, ale ostatecznie to gospodynie były górą w tym secie.

W kolejnej odsłonie trener Murdza zdecydował się desygnować do boju zmienniczki. To bezpośrednio wpłynęło na przebieg seta, ponieważ jarosławianki szybko osiągnęły wysoką przewagę. Po stronie mieleckiej na boisko powróciły zawodniczki z podstawowego zestawienia, ale i one nie były w stanie zatrzymać dobrze dysponowanych siatkarek z Jarosławia.

MKS SAN-Pajda Jarosław – SMS UKS Szóstka Mielec 3:0
(25:15, 25:20, 25:18)

Jarosław: Niedbała, Kupczak, Chmielarczyk, Saj, Magierowska, Pajda, Trojnar (L) oraz Bar (L).

Mielec: Petrykowska, Gancarz, Wiercigorch, Dyduła, Krzysztofik, Węgrzyn, W.Murdza (L) oraz Piechota, Rusek, Warzecha, Pisarczyk, Kusik.

Wyniki pozostałych spotkań:
MKS SAN-Pajda Jarosław II - UKS Gimnazjum Dębowiec 3:0 (25:19, 25:14, 25:16)
MKS MOS V LO Rzeszów - Karpaty MOSiR Krosno 0:3 (17:25, 19:25, 11:25)
KPS Nowa Dęba - PBS Bank Sanoczanka Sanok 2:3 (18:25, 25:20, 28:26, 21:25, 8:15)