Utworzono: 2014-05-17 23:50:59

AZS Rzeszów górą w Przemyślu

Trzecia kolejka III ligi kobiet nie przyniosła zaskakujących rozstrzygnięć. Po pewne zwycięstwa sięgnęły zespoły z Rzeszowa, Sanoka, Sędziszowa Młp. i Mielca. W meczu rozgrywanym awansem SAN-Pajda Jarosław pokonała Gimnazjum Dębowiec 3:0.

Pojedynek przemysko-rzeszowski rozpoczął się od przewagi gospodyń 10:7, w dalszej części seta rzeszowianki odrobiły starty i wyszły na prowadzenie. W końcówce przemyślanki zaczęły niebezpiecznie zbliżać się do rywalek, ale trener Olszowy poprosił o czas dla swojego zespołu, który chwilę później dowiózł wygraną do końca.

W drugim secie walki było zdecydowanie więcej. Żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi. W ostatniej fazie seta miejscowe siatkarki wywalczyły dwa oczka przewagi. Tej starty akademiczki nie zdołały odrobić i UKS doprowadził do remisu.

Kolejna odsłona to całkowita dominacja doświadczonych siatkarek ze stolicy Podkarpacia. Trenerowi UKS-u nie pomagały ani przerwy na żądanie, ani roszady w składzie. AZS grał konsekwentnie, pozwalając przeciwniczkom ugrać tylko 13 punktów.

Rzeszowianki kontynuowały dobrą grę w kolejnej partii. Set zakończyłby się podobnie do poprzedniego, gdyby nie rozluźnienie, które wdało się w grę przyjezdnych. Zespół z Przemyśla zniwelował dystans do pięciu punktów, ale ostatnia piłka padła łupem podopiecznych trenera Olszowego.

UKS 15 – Gimnazjum Nr 1 Przemyśl - AZS UR Rzeszów 1:3
(21:25, 25:21, 13:25, 21:25)

Przemyśl: Wiśniowska, Presz, Dergun, Winiarska, Wolańska, Smyk, Galanty (L) oraz Łucka (L), Fudali, Tarnawska, Kosała

Rzeszów: Bator, Baran, Nobis, Hajduk, Matejek, Marszałek, Szubart (L) oraz Sas, Tracz, Pelczarska