Utworzono: 2014-05-17 23:50:02

AZS lepszy w derbach

Druga kolejka III ligi kobiet stała pod znakiem zwycięstw miejscowych zespołów. W najciekawszym pojedynku AZS UR Rzeszów pokonał Lubczę Racławówkę 3:1. Po trzy punkty sięgnęła Szóstka Mielec. SAN-Pajda Jarosław podzieliła się punktami z zespołem z Przemyśla.

Mecz lokalnych rywali z Rzeszowa i Racławówki był bardzo zacięty. W pierwszym secie przyjezdne prowadziły już 17:9, ale rzeszowianki nie straciły w wiary w zwycięstwo i rozpoczęły pogoń, w efekcie czego wyszły na prowadzenie 20:18. W ostatniej chwili Lubcza zdołała odeprzeć napór rywalek i zwyciężyła ostatecznie 25:22.

Kolejna odsłona również rozpoczęła się od wyrównanej gry. W drugiej połowie seta miejscowe siatkarki odjechały przeciwniczkom na pięć oczek (14:9). Mimo ambitnej walki, Lubcza nie zdołała przełamać akademiczek i uległa w tej części do 19.

Trzecia partia stała pod znakiem silnych zagrywek i ataków rzeszowskiej drużyny. Zespół z Racławówki nie dał rady przeciwstawić się skutecznie grającym gospodyniom, które straciły w tym secie tylko 14 punktów.

W czwartej odsłonie emocji było już znacznie więcej. Po słabym początku Lubcza odrobiła starty i przewaga miejscowych wynosiła tylko dwa oczka (16:14). AZS szybko powrócił do dobrej gry i znów odjechał rywalkom, wygrywając seta do 17, a cały mecz 3:1.

AZS UR Rzeszów - SST Lubcza Racławówka 3:1
(22:25, 25:19, 25:14, 25:17)

Wyniki pozostałych spotkań:

AZS PWSTE SAN-Pajda Jarosław  - UKS 15-Gimnazjum Nr 1 Przemyśl 3:2 (19:25, 13:25, 25:20, 25:22, 16:14)
SMS UKS Szóstka Mielec - UKS MOSiR Jasło 3:0 (25:17, 25:6, 25:22)
UKS Marba Sędziszów Młp. - PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:1 (23:25, 25:23, 26:24, 25:13)
KS Wisłoka Dębica - UKS Gimnazjum Dębowiec 3:1 (25:10, 27:25, 22:25, 25:20)