Utworzono: 2014-05-17 23:33:17

Anilana II sprawcą niespodzianki

Kolejny weekend w IV lidze mężczyzn nie rozczarował kibiców. W zaległym meczu drugi zespół Anilany Rakszawa rozprawił się z AKS-em Rzeszów. Sportur Team postawił duże wymagania rywalom z Dukli, ale ostatecznie SKS zainkasował dwa punkty. W drugiej grupie pewne zwycięstwa odniosły zespoły z Adamówki i Wierzbnej.

Grupa 1

To był pracowity weekend dla AKS-u V LO Rzeszów, który najpierw w sobotę pokonał 3:1 drużynę Lider Kamień, a następnie w niedziele uległ Anilane II Rakszawa 1:3. W obu meczach rzeszowianie nie prezentowali najlepszej dyspozycji, ale zachowali pozycję lidera grupy 1.

Kibice Sporturu Team byli świadkami tie-breaka. Po dwóch setach SKS Dukla prowadził już 2:0, ale gospodarze odwrócili losy meczu i doprowadzili do piątego seta. Padł on jednak łupem przyjezdnych z Dukli, a gospodarzom na pocieszenie został jeden punkt.

Klima Błażowa zdecydowanie pokonała Kępę MOSiR Dębica 3:0. Gospodarze dzięki trzem punktom zachowali szansę na awans do drugiej fazy rozgrywek.

Wyniki:
TKF ITS Anilana II Rakszawa - AKS V LO Rzeszów 3:1 (25:20, 25:21, 17:25, 25:23)
AKS V LO Rzeszów - LUKS Lider Kamień 3:1 (25:14, 25:15, 22:25, 25:21)
Sportur Team Gmina Łańcut  - SKS Dukla 2:3 (18:25, 27:29, 25:21, 25:19, 9:15)
STS Klima Błażowa - UKS Kępa MOSiR Dębica 3:0 (25:21, 25:22, 25:15)

Grupa 2

Beniaminek z Rozborza Długiego nie zdołał przeciwstawić się bardziej doświadczonej drużynie z Wierzbnej. Grom tylko w pierwszej odsłonie dotrzymywał kroku gościom. W kolejnych partiach MKS zwyciężył dwukrotnie do 13.

Lider tabeli stracił seta z Żaglem Radymno. Można to jednak nazwać wypadkiem przy pracy, ponieważ w pozostałych odsłonach przewaga Spartakusa była bezdyskusyjna.