Utworzono: 2014-05-18 20:00:43

AKS wygrywa z Dunajcem w drugim meczu MP młodzików

W drugim dzisiejszym spotkaniu AKS Resovia Rzeszów zrehabilitowała się za porażkę w pierwszym meczu i pokonała zespół Dunajca Nowy Sącz 2:0.

Cały mecz przebiegał pod dyktando rzeszowian. Szybko uzyskane prowadzenie 8:3 pozwoliło kontrolować przebieg pierwszej odsłony. Dobrze funkcjonowała zagrywka i blok AKS-u. Rywale mimo ambitnej postawy byli tylko tłem dla dobrze dysponowanych rzeszowian. Przewaga w końcówce urosła nawet do ośmiu oczek (22:14). Seta zakończył asem serwisowym Jan Pyrsak, dzięki czemu Resovia wygrała partię do 16, obejmując prowadzenie w meczu 1:0.

Druga partia zaczęła się bliźniaczo do pierwszej. Znów to gracze z Podkarpacia dominowali na boisku, czego efektem było prowadzenie 9:2. Trener Dunajca próbował ratować sytuacje desygnując na boisko rezerwowych, ale i oni nie byli w stanie sforsować szczelnego bloku biało-czerwonych. Gdy na tablicy wyników pojawił się rezultat 20:6 w grę zawodników Grzegorza Wisza wdało się lekkie rozluźnienie i rywale z Nowego Sącza zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. Blok Michała Marszałka zakończył seta wynikiem 25:12.

Najlepszym zawodnikiem Resovii został wybrany Marcin Karakuła, a w ekipie Dunajca Nowy Sącz nagrodę odebrał Kacper Wasilewski. Obie drużyny zachowały szanse na awans do gry o miejsca 1-4. W sobotę AKS meczem z Treflem Gdańsk zakończy fazę grupową turnieju finałowego MP młodzików.

AKS Resovia Rzeszów - Dunajec Nowy Sącz 2:0 (25:16, 25:12)

AKS: Starzec, Golesz, Marszałek, Burnatowski, Karakuła, Pyrsak oraz Borowiec