Utworzono: 2014-05-18 20:01:21

AKS Resovia w półfinale MP

Wygrana w ostatnim meczu fazy grupowej turnieju finałowego Mistrzostw Polski młodzików zapewniła rzeszowianom awans do półfinału. Tym razem o sile AKS-u przekonał się Trefl Gdańsk. Resovia w dzisiejszym półfinale zmierzy się z drużyną Serbinów Biała Podlaska.

Pierwsza meczu rozpoczęła się po myśli rzeszowian, którzy w początkowej fazie seta objęli znaczące prowadzenie 5:1. Później na zagrywce pojawił się środkowy AKS-u Maksymilian Starzec i Resovia ze stanu 13:10, doprowadziła do wyniku 18:10. Przybici zawodnicy znad morza nie zdołali się już podnieść i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:14.

W drugiej partii rywale postawili podopiecznym Grzegorza Wisza znacznie wyżej poprzeczkę, czego efektem był stan remisowy aż do wyniku 9:9. Później rzeszowianie zdobyli aż siedem punktów pod rząd i rozwiali nadzieje Trefla na korzystny rezultat. Końcówka to już pokaz siły ekipy z Podkarpacia, która rozstrzygnęła drugą odsłonę na swoją korzyść.

Nagrodę dla najlepszego zawodnika meczu odebrał kapitan AKS-u Jakub Burnatowski, a w zespole z Gdańska wyróżnienie otrzymał Szymon Jakubiszak.

Półfinałowe spotkanie AKS-u Resovii Rzeszów z drużyną Serbinów Biała Podlaska rozpocznie się o godzinie 18. W drugim półfinale MOS Wola Warszawa zmierzy się z Dunajcem Nowy Sącz.

AKS Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 2:0 (25:14, 25:18)

AKS: Burnatowski, Marszałek, Karakuła, Golesz, Starzec, Pyrsak oraz Mróz, Drążek