Utworzono: 2014-05-18 20:02:54

AKS Resovia Mistrzem Polski Młodzików

Młodzicy AKS-u Resovii Rzeszów pokonali w dzisiejszym meczu finałowym zespół MOS Wola Warszawa 2:1 i sięgnęli po tytuł Mistrza Polski w swojej kategorii wiekowej.

Początek meczu napawał optymizmem kibiców AKS-u. Rzeszowianie prowadzili już 5:1, ale MOS Wola szybko odrobił te starty i przez dalszą część seta wynik oscylował wokół remisu. W końcowej fazie warszawianie odskoczyli na trzy oczka (18:15), ale po skutecznym bloku Jana Pyrsaka był już remis po 20. Dwa błędy w przyjęciu sprawiły, że MOS wyszedł na prowadzenie 23:20, którego nie oddał już do końca.

Druga odsłona była niemniej wyrównana. Gdy na tablicy pojawił się wynik 8:8 na zagrywkę powędrował kapitan rzeszowian, Jakub Burnatowski, który serwował aż dziewięć razy pod rząd, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie 17:8. Później przyszedł czas na serie zespołu ze stolicy. MOS odrobił straty i wyrównał wynik seta (20:20). Wojnę nerwów w końcówce wygrała Resovia i o tym w czyje ręce powędrują złote medale musiał zadecydować trzeci set.

Ostatnia partia nowotomyskiego turnieju obfitowała w wielkie emocje. As Jana Pyrsaka dał rzeszowian prowadzenie 6:3, ale zostało ono szybko zniwelowane przez stołeczną drużynę. Przy stanie 9:7 kontuzji nabawił się Bartosz Golesz i na boisku pojawił się Jakub Mróz. Nerwy w ekipie z Warszawy spowodowały, że żółtą, a następnie czerwoną kartkę ujrzeli zawodnicy z warszawskiej Woli. Ostatnie słowo należało do młodych siatkarzy Resovii, którzy wzorem starszych kolegów z Plus Ligi, sięgnęli po tytuł Mistrzów Polski.

Tytuł MVP spotkania finałowego powędrował w ręce Jana Pyrsaka.

AKS Resovia Rzeszów - MOS Wola Warszawa 2:1 (20:25,25:23,16:14)

AKS: Karakuła, Starzec, Pyrsak, Burnatowski, Golesz, Marszałek oraz Drążek, Mróz

Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju finałowego Mistrzostw Polski młodzików odebrał Jan Pyrsak, przyjmujący Resovii. Wyróżnienia trafiły również w ręce Marcina Karakuły i Michała Marszałka.

Podczas ceremonii zakończenia turnieju, złote medale odebrali: Jakub Burnatowski (kapitan zespołu), Bartosz Golesz, Jan Pyrsak, Michał Marszałek, Maksymilian Starzec, Marcin Karakuła, Łukasz Drążek, Tomasz Borowiec, Tomasz Wirski, Maksymilian Łyszczarz, Jakub Mróz, Szymon Kruczek oraz trenerzy Grzegorz Wisz i Sebastian Warchałowski.