Utworzono: 2014-05-17 23:28:26

AKS i Spartakus nadal na czele

Za nami półmetek rundy zasadniczej IV ligi mężczyzn. W tej kolejce nie brakowało spotkań, których wyniki będą miały bezpośredni wpływ na rozstawienie przed drugą fazą rozgrywek. W pierwszej grupie dominacje potwierdził AKS V LO Rzeszów, natomiast w drugiej przewodzi Spartakus Adamówka.

Grupa 1

W hali ROSiR zespół kadetów AKS-u V LO Rzeszów podejmował Klimę Błażowa, która w składzie ma aż 5 wychowanków rzeszowskiego klubu. Początek meczu należał do Klimy, która prowadziła już czterema punktami. Później rzeszowianie wyrównali, a w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Rozbity zespół z Błażowej nie podjął walki w secie drugim, a trzeci mimo zaciętej rywalizacji też zapisali na swoją korzyść młodzi „Resoviacy”.

AKS V LO Rzeszów - STS Klima Błażowa 3:0
(26:24, 25:15, 25:22)

W pozostałych spotkaniach:

Licznie zgromadzona publiczność oglądała ciekawe i zacięte spotkanie. Anilana II uzupełniona zawodnikami z pierwszej drużyny odniosła zasłużone zwycięstwo pokonując gości z Dębicy.

TKF ITS Anilana Rakszawa - UKS Kępa MOSiR Dębica 3:1 (25:12, 25:21, 23:25, 25:13)
LUKS Lider Kamień – SKS Dukla 0:3
Pauzował Sportur Team Gmina Łańcut.

Grupa 2

W Rozborzu spotkały się dwie drużyny aspirujące do awansu do drugiej rundy rozgrywek. Pierwsza odsłona padła łupem przyjezdnych, w drugiej role się odwróciły i w meczu był remis. Trzeci set znów należał do przemyślan, którzy popisywali się mocną zagrywką. Największe emocje były w czwartej partii, po błędach miejscowych set zakończył się zwycięstwem SMS-u.

Mecz na szczycie IV ligi mężczyzn nie rozczarował kibiców zgromadzonych w hali w Wierzbnej. Każdy z setów trzymał w napięciu do ostatniej piłki, ale to Spartakus zainkasował trzy punkty, zachowując tym samym pozycję lidera. MKS Wierzbna spadła na trzecie miejsce w tabeli, a tuż za nimi plasuje się beniaminek z Rozborza Długiego.