Utworzono: 2014-05-17 23:32:26

Adamówka wraca na fotel lidera

W grupie 1 IV ligi mężczyzn odbył się mecz drużyn walczących o przepustkę do gry w drugiej fazie rozgrywek. W nim lepsi okazali się gracze z Dukli, którzy pokonali u siebie Klimę Błażowa. Na drugim froncie Spartakus Adamówka pokonał SMS Przemyśl i ponownie awansował na pierwszą pozycję w tabeli.

Grupa 1

Sportur Team Gmina Łańcut pokonał w Kamieniu tamtejszy LUKS Lider 3:1. Goście zainkasowali trzy punkty, ale w trzeciej odsłonie musieli uznać wyższość miejscowych zawodników. To dopiero drugi wygrany set przez drużynę z Kamienia w tym sezonie.

W Dukli gospodarze prowadzili już 2:0 w pojedynku z Klimą Błażowa. Trzecia odsłona po morderczej końcówce padła łupem przyjezdnych, ale w czwartej partii SKS postawił przysłowiową kropkę nad „i”.

Mecz Anilany II Rakszawa z AKS-em V LO Rzeszów został przełożony. Nowy termin nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzony.

Wyniki:
SKS Dukla - STS Klima Błażowa 3:1 (25:20, 25:17, 26:28, 25:17)
LUKS Lider Kamień - Sportur Team Gmina Łańcut 1:3 (16:25, 19:25, 25:23, 17:25)
TKF ITS Anilana Rakszawa - AKS V LO Rzeszów [mecz przełożony]
Pauzowała Kępa MOSiR Dębica

Grupa 2

Najciekawszy pojedynek tej kolejki rozegrany został w sobotę w Adamówce. Kluczowa dla losów spotkania była pierwsza partia, która zakończyła się na korzyść gospodarzy dopiero przy wyniku 36:34. To ustawiło dalszy przebieg spotkania, Spartakus nie spuścił z tonu i wygrał 3:0.

MKS Wierzbna udowodnił, że kłopoty ma już za sobą. W starciu z Żaglem Radymno gospodarze potwierdzili swoją siłę i zasłużenie zwyciężyli 3:1. Żagiel podobnie jak przed tygodniem ugrał jednego seta.

W pojedynku debiutantów zwyciężył Sokół Sieniawa, który wywalczył we własnej hali komplet oczek. Grom mimo walecznej postawy zostaje po tym spotkaniu bez punktów. Kibice zgromadzeni w hali w Sieniawie na nudę jednak nie narzekali, gdyż w pierwszych dwóch setach wynik oscylował wokół remisu.