Orlen Liga: Developres Rzeszów z drugim zwycięstwem
Utworzono: 2014-11-25 16:27:35 - Autor: Patryk Polek

Poniedziałkowe spotkanie z ekipą KSZO Ostrowiec Św. zakończyło się w czterech setach, a po ostatnim gwizdku sędziego to podopieczne Marcina Wojtowicza mogły cieszyć się z drugiego triumfu w tym sezonie i to za trzy punkty.

Początek spotkania wcale nie wskazywał, że uda się wywalczyć komplet punktów. KSZO prowadziło grę i nie dawało złapać wiatru w żagle miejscowym. W rezultacie w końcówce tablica wskazywała już wynik 21:13 dla gości. Wtedy na zagrywce pojawiła się Paula Szeremeta, której seria znakomitych zagrywek sprawiła, że nadwyżka stopniała do dwóch oczek. Niestety pogoń była zbyt późna i zawodniczki trenera Parkitnego pewnie zwyciężyły 25:20. Drugi set miały pod kontrolą miejscowe, w szeregach których funkcjonował każdy element siatkarskiego rzemiosła. Skutecznymi serwisami popisywała się nie tylko Szeremeta, ale swoje „trzy grosze” w polu zagrywki dokładały Hawryła oraz Olszówka. Kropkę nad „i" postawiła niezawodna Paula Szeremeta i w Rzeszowie był remis 1:1 (25:20). Podbudowane zwycięstwem rzeszowianki z wielkim animuszem weszły w trzecią odsłonę meczu i od początku objęły prowadzenie, które powiększały z akcji na akcji. W efekcie set wygrany do 13 dawał duże nadzieje na zakończenie pojedynku już w kolejnej części gry. I tak też się stało. Ostatecznie Developres triumfował 25:22, a w całym meczu 3:1 zasłużenie dopisując komplet punktów do swojego konta. – Momentami mecz wyglądał jak walka bokserów bez gardy – cieszył się z pewnego zwycięstwa trener rzeszowianek, Marcin Wojtowicz.

MVP spotkania została Paula Szeremeta. Atakująca zdobyła aż 31 punktów, popisując się niemal 50-procentową skutecznością w ataku.

Developres Rzeszów - KSZO Ostrowiec Św. 3:1
(20:25, 25:20, 25:13, 25:22)

Developres: Olszówka (14), Nowakowska (3), Hawryła (5), Śliwińska (14), Szeremeta (31), Filipowicz K., Filipowicz P. (libero) oraz Budzoń (3), Głaz, Mucha (2) i Borek (libero)
KSZO: Brojek (7), Ganszczyk (5), Bawoł (4), Wójcik (4), Kuligowska (12), Godfrey (5), Ścibisz (libero) oraz Grzelak, Vasileva (1), Duda (3), Tobiasz, Nowakowska (libero)